Doprovodný program

Katka Krejčová patří ke hvězdám české orientální taneční scény. Působí jako hlavní lektorka v Centru Tance Brno, je autorkou několika tanečních DVD. Vystupuje a vyučuje nejen u nás, ale i v zahraničí (Německo, Slovensko, Polsko, Anglie, Itálie, Indie…) více než 12 let. Získala mnoho významných ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích. Kateřina vystoupí v neděli 10.11. ve 11h.

 

Taneční skupina Kintari zatančí originální tance z Indonésie v pestrých kostýmech. Představí tradiční tanec s bubínky Indang ze Sumatry a bájný ptačí tanec Kayau kmene Dajaků z Kalimantanu. Taneční skupina Kintari svými vystoupeními podporuje ve vzdělání chudé děti na ostrově Lombok v Indonésii. Více o nich na www.kintari.org. Skupina Kintari vystoupí v sobotu 9.11. ve 13:00 a v 15:00.

 

Hudební umělec Nandin Bolor z Mongolska vystoupí v sobotu 9.11. v 17 hodin. Zahraje mongolské písně na tradiční nástroj morinchúr - asijské violoncello s vyřezávanou koňskou hlavou. Je to jeden z nejdůležitějších hudebních nástrojů mongolského lidu a je považován za symbol národa. Morinchúr je jedním z mistrovských děl ústního a nemateriálního dědictví lidstva UNESCO. Vydává zvuk, který byl poeticky popsán jako divoké ržání koně, nebo jako vánek v pastvinách.

Již není potřeby vypraviti se v dálný Orient, stačí navštíviti festival Kolem Světa, kde se zastaví potulná čajovna Čajchan, která se věrně drží tradice stanových čajoven toulajících se nekonečnou stepí. Festivalovou atmosféru opatří magickým nádechem cizokrajných dálek, provoní vůní kadidel a kouřem vodních dýmek. Pro potěchu těla i duše nabídne všem tulákům množství čajů rozmanitých a lahodných …