Festival Kolem světa je svátkem všech cestovatelů!

Publikováno: 1. 11. 2013


Mongolstvi hudebnici a tanecnice

Přijďte navštívit největší cestovatelský svátek – festival KOLEM SVĚTA, který se bude konat v Brně (8.-10. listopadu, Kongresový sál BVV) a v Praze (16.-17. listopadu, KD a Multikino Ládví). Svým bohatým programem zaujme každého příznivce cestování a poznávání cizích kultur.

Na festivalu se představí země všech kontinentů v rámci 50 komentovaných projekcí filmů a fotografií známých fotografů, cestovatelů, spisovatelů aj. Například Hynek Obořil ukáže, že lze z Indie do Čech přijet i na motorce, Martin Mykiska nechá nahlédnout do nitra Himaláje, kam došel pěšky po zamrzlé řece Zanskar, Václav Šilha zase na svých jedinečných fotografiích představí divokou Namíbii i bílé pláně Antarktidy. Krásy Afriky pak diváci mohou obdivovat i netradiční formou 3D přednášky Tomáše Louna, která je vtáhne přímo do děje. Zahraničním hostem festivalu bude Eskymó Hivshu Robert Pearry II., potomek prvního dobyvatele severního pólu, který bude vyprávět o životě mezi polárními Inuity za doprovodu tradičního inuitského bubnu ze sobích parůžků a kůže tuleně.

Program přednášek obohatí umělecká vystoupení tanečníků a hudebníků z několika zemí světa. O hudební čísla se postarají Mbunda Africa se svou bubenickou show z Konga, mongolští hudebníci, zpěváci a tanečnice vystoupí s koňskými houslemi a mongolským rohem a Mariachi zase předvedou jejich temperamentní mexickou hudbu. V rámci tanečních vystoupení se představí tanečníci z Dominikánské republiky, Vietnamu, Indonésie, Indie i Orientu.

Na doprovodné prodejní výstavě v předsálí si budou moci návštěvníci zakoupit etnické výrobky z Asie, Afriky a Jižní Ameriky. V nabídce budou šperky z Indonésie, Mexika či Nepálu, šátky z Ekvádoru, rukavice, čepice z vlny alpaky, náušnice z peruánských kamenů nebo také svazijské dekorativní svíčky. Nebude chybět ani cestopisná literatura, knižní průvodce a řada informačních stánků, které nabídnou nejaktuálnější rady k cestování a dopravě. V těchto výstavních prostorách si návštěvníci také budou moci vyzkoušet tradiční řemesla jako například indonéskou batiku či výrobu afrických šperků nebo se můžou nechat hýčkat na thajské masáži.

I občerstvení bude pestré. Několik prodejních stánků nabídne například kokosové a banánové koblihy z Konga, indické placičky piadži, zeleninové taštičky samosa, pražené konžské housenky, indonéské zelené palačinky, jarní závitky nebo nepálský čaj s tsampou.

Fotografové se mohou zúčastnit soutěže Slideshow Awards, která motivuje mladé fotografy k tvorbě audiovizuálních pořadů. Vítěze, který obdrží poukázky na sportovní zboží v hodnotě 5 000 Kč, určí samotní návštěvníci festivalu hlasováním přímo během projekce. Přesná pravidla soutěže a program festivalu je umístěn na webu www.kolemsveta.cz.

VIDEO: https://www.facebook.com/photo.php?v=628236243889935