KANÁRSKÉ OSTROVY – online přednášky

ONLINE přednášky z cyklu KOLEM SVĚTA budou v březnu zaměřeny na KANÁRSKÉ OSTROVY

Můžete zakoupit jednotlivé záznamy zvlášť a nebo všechny dohromady s 50% slevou za 249 Kč zde: https://www.smsticket.cz/vstupenky/28104-kolem-sveta-online-brezen

 

3.3.2022 v 20.00 - VŠE O KANÁRSKÝCH OSTROVECH (Dušan Procházka)
 - Záznam - https://www.smsticket.cz/mista/3412-kolem-sveta
 - FB událosthttps://fb.me/e/45BUvQ9yK

Brněnský cestovatel a milovník ostrovních destinací Dušan Procházka navštívil všech 9 Kanárských ostrovů, které jsou dostupné, během svých asi 19 výprav. Slovem a obrazem nás zavede na nejoblíbenější letní destinace. Pojďme se tedy společně projít po nejznámějších Kanárských ostrovech – Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro, La Graciosa a Isla de Lobos. Na přednášce získáte stručné informace a doporučené tipy na výlety. Každý z atlantských ostrovů je jiný, každý je jinak přitažlivý.

 

8.3.2022 v 20.00 - KANÁRSKÉ OSTROVY – OČIMA FOTOGRAFA (Pepa Středa)
 - Záznam https://www.smsticket.cz/mista/3412-kolem-sveta
 - FB událosthttps://fb.me/e/edtCu89nl

Pokud si chcete udělat obrázek, co můžete vidět na jednotlivých Kanárských ostrovech, v čem je každý specifický, budete na mém promítání správně. Představím vám 5 ze 7 hlavních. Který si vyberete pro svou cestu? Nedohledné pláže Fuerteventury, úchvatný kráter La Palmy nebo chcete vystoupat na skoro čtyřtisícovou sopku Teide na Tenerife?

 

 

17.3.2022 v 20.00 - PŘÍRODA, HORY A SOPKY KANÁRSKÝCH OSTROVŮ (Milan Jána)
- Záznam - https://www.smsticket.cz/mista/3412-kolem-sveta
 - FB událosthttps://fb.me/e/360hp9h6y

Během přenášky podnikneme výpravu na „ostrovy věčného jara“. Nebudeme vám ale ukazovat pláže ani luxusní hotely … Místo toho poznáte vulkanické hory a nespoutanou přírodu ostrovů La Palma, Gomera, Gran Canaria, Tenerife a El Hierro. Spatříte fascinující barevnou sopečnou krajinu, divoké soutěsky, unikátní endemické rostliny, nádherné borovicové lesy i tajuplný vavřínový prales. Věřili byste, že na Kanárech žijí až metr dlouhé ještěrky? Podíváme se také na nejvyšší horu Španělska, Kanárů i celého Atlantiku – 3.718 m vysoké Pico del Teide.

 

23.3.2022 v 20.00 - LA PALMA A LANZAROTE (Ivo Petr)
 - Záznam https://www.smsticket.cz/mista/3412-kolem-sveta
 - FB událost - https://fb.me/e/edtCu89nl

Pěšky s batohem přes Kanáry? No proč ne, i zde panují za jistých podmínek ideální podmínky. Tak sbalme stan, batoh, namasírujme si lýtka a vydejme se napříč ostrovy La Palma a Lanzarote, které leží tak trochu ve stínu svých slavnějších bratří. Zatímco nejvzdálenější La Palma doslova exploduje tropickými barvami a hory zde dosahují takřka 2500 m, Lanzarote je naprostým protipólem – vulkanická poušť jen s minimem vegetace. Volné táboření, skvěle vedené stezky a stále blízké moře jsou atributy, kterým nemůže odolat žádný milovník hor a přírody.

 

30.3.2022 v 20.00 - HISTORIE, ARCHITEKTURA I SOUČASNOST KANÁRSKÝCH OSTROVŮ (Milan Jána)
 - Záznam https://www.smsticket.cz/mista/3412-kolem-sveta
 - FB událosthttps://fb.me/e/1oYW0Pq4p

Před příchodem Španělů byly Kanárské ostrovy osídleny tajemnými kmeny Guančů. Ačkoliv žili na úrovni doby kamenné, byli to zdatní válečníci, a na některých ostrovech dokonce budovali menší pyramidy. Během přednášky navštívíme pozoruhodné pozůstatky této dávno zaniklé civilizace. Španělští dobyvatelé pak přinesli na ostrovy evropský styl života, nové plodiny a úchvatnou koloniální architekturu, kterou můžete na mnoha místech obdivovat dodnes. Uvidíme krásné paláce a kostely, pevnosti, současnou moderní architekturu, a podíváme se také do míst, kudy procházel historický nultý poledník. Na závěr se mrkneme na některé kanárské tradice a typické speciality, se kterými se na ostrovech můžete setkat.

 

Spolupořadatelem je Španělská centrála cestovního ruchu. Více info na:
www.spain.info a www.ahojkanarskeostrovy.com