WORKSHOPY A DOPROVODNÉ AKTIVITY – březen 2015

EXOTICKÁ KUCHYNĚ – (SO – NE) 10 – 19h
místo: Exotická kuchyně, 1. patro

Po celý víkend budete moci ochutnávat tradiční pokrmy z Afriky, Indonésie, Blízkého východu, Slovenska a Indie. Nenechte si ujít indonéské palačinky dadar, pravé slovenské halušky, konžské koblihy či plněné indické samosy a mnoho dalších specialit.

 

MALOVÁNÍ MANDAL – (SO – NE) 11 – 18h
místo: Salón Namasté, 1. patro

Vytvořte si své vlastní mandaly a thangky, které zobrazují Buddhy a další božské postavy, historické osobnosti, posvátné mantry nebo tibetské šťastné symboly. Kreslení je prováděno do jednoduchých předloh s vysvětlením významu a atributů. Workshop zajišťuje Namasté Nepál.

 

INDICKÁ CVIČENÍ A MASÁŽE – (SO – NE) 11 – 18h
místo: Salón Namasté, 1. patro

Workshop s ukázkami a praktickým procvičováním klasických indických dovedností. Jak správně meditovat? Bolí vás krk, hlava, páteř? Nemůžete se soustředit, v noci nespíte? Přijďte si vyzkoušet základní cviky jógy a potěšit či zklidnit svou duši i zregenerovat své tělo pomocí pranické energie – vitální životní síly. Vede indický léčitel Randžán Rampál.

 

MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ – (SO – NE) 11 – 18h
místo: předsálí, 2. patro

Umělec Kamil Rain vytvoří krásné ornamenty na vaši tvář i dětské motivy na tváře vašich dětí. Nechte se rozzářit hrou barev.

 

 

MALOVÁNÍ HENNOU – (SO – NE) 11 – 18h
místo: předsálí, 2. patro

Nechte si ozdobit své dlaně či nárty ornamenty z přírodní henny. Hennou se tradičně zdobí lidé v Indii a arabských zemích. Ozdoba vám vydrží několik dní až týdnů. S výtvarnicí Helenou Pecháčkovou si navíc budete mít možnost vyzkoušet techniku malování hennou i sami na papír.

 

DĚTSKÉ HRY NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL
(SO) 10 – 19h, místo: Salón tvorby, 2. patro

Přijďte se podívat do světa National Geographic Channel, kde naleznete zábavu pro celou rodinu. Můžete skládat puzzle či omalovávat obrázky. Vaše znalosti prověří kolo vědomostí. A pokud chcete potrápit svůj mozek, můžete vyzkoušet některý z hlavolamů.

 

INDONÉSKÁ BATIKA – (NE) 11 – 18h
místo: Salón tvorby, 2. patro

Přijďte si vyzkoušet tradiční indonéskou batiku pod vedením výtvarnice Heleny Hoškové, vytvořte si své vlastní vzory a odneste si domů krásnou vzpomínku na Indonésii. Maluje se horkým voskem, který se na látku nanáší pomocí tradičních per „čanting“.

 

AFRICKÉ COPÁNKY – (NE) 10 – 19h
místo: předsálí, 2. patro

Po celou neděli návštěvníci festivalu budou mít jedinečnou možnost nechat si vytvořit africké copánky od guinejské tanečnice Marietou Traoré, která na festivalu vystoupí i se svým tancem.