ALTAJ – ZLATÉ HORY SIBIŘE

MICHAL KLESLO - ALTAJ - IMGP5090

PIK LENINA A SEVERNÍ PAMÍR

Severní Pamír sice není pouze o Leninově štítu, ale tato populární sedma mu jednoznačně dominuje jak krajinově, tak zájmem, který se jí dostává. Zaměříme se tedy na výstup na Leninův štít, ale mimo to se podíváme i do jiných koutů Severního Pamíru – k horám Dzeržinského, Rudého října, Sovětského Lotyšska, k hoře Spartak, ale také k tajemnému masívu Korumdy na styku tří hranic – tádžiských, čínských a kyrgyzských.

Pohoří Altaj je jedno z nejnáročnějších pohoří Asie určené jen pro opravdové horaly a horolezce s dobrodružnou duší. Altajské povídání Vám představí všechny významné oblasti hor, ať už nejvyšší Katuňský hřeben s horou Bělucha, nebo Severo a Jihočujské Bělky a plató Ukok. Zavítáme i do Jižního či Mongolského Altaje, který je sice v Mongolsku, ale je ryze kazašský. Dozvíte se proč. A pokud se Vám zachce relaxovat v modřínové tajze u největšího Teleckého jezera, tak prosím. Materiály byly nasbírány během sedmi výprav na Altaj.

 

Žije a pracuje v Havířově, je majitelem společnosti PAMIR7000. Cestovatelsky se specializuje na Kavkaz, Zakavkazsko a Střední Asii, mimo starý svět potom na jihoamerické a africké hory. Během let vedl několik výprav, které zamířily na dosud nezdolané kopce v odlehlých a málo navštěvovaných regionech Střední Asie.