Big Trip – cesta kolem světa

oki-web-profil_1425391789

Živé a vášnivé vyprávění dvou normálně nenormálních lidí, co se rozhodli a vyrazili na vysněnou cestu kolem světa. Ve škodovce, v botaskách a s rybičkou v kapse. Bez GPS, bez 4×4 a hlavně bez dostatku peněz na celou cestu. Přijďte si vyslechnout podivné historky z více jak dvouleté cesty doplněné o hromadu rozmazaných fotek a roztřesených videí. Prohlašují o sobě, že nejsou odvážní dobrodruzi nebo cestovatelé. Jsou prý jen zkrátka dva vejletníci, který se rozhodli řídit se svým vlastním pravidlem a to že „život se má užít, ne přežít“. Navíc vám prozradí jak se žije dva roky v oktávce, kolik taková cesta stojí a co všechno může dát či vzít! BUDE TO JÍZDA!!!

"Ajem Láďa, ajem mekanik... " Cestování se stalo mým koníčkem a je pravda, že udržet mě na jednom místě je nemožné. Na mých toulkách po světě mě fascinuje hned několik věcí....pocit svobody, fakt, že vidím místa, která většina zná pouze z katalogů cestovních kanceláří a z cestopisných dokumentů, poznávání života lidí v jiných zemích, možnost zjistit jak to kde chodí a možnost porovnání...uvědomit si, že nežijeme zas tak špatně i když se nám mnoho z toho kolem nás nelíbí. Na druhou stranu vidím i to, že i když se u nás tvrdí, že něco nejde, jinde to umí. Osobně se však nepovažuji ani za cestovatele a nebo snad dobrodruha. Nejsem ani fotograf a ani horolezec. Jsem normální, jen trochu víc zvídavý člověk, jenž s oblibou říká, "má výjimečnost je to, že ničím výjimečný nejsem".

Pro mne je cestování více než koníček. Dává mi pocit svobody, ale také poznání. Strašně ráda ochutnávám tradiční pokrmy v navštívených destinacích a nebojím se experimentovat. Mám ráda tu bezprostřednost a kontakt s domorodci, s úplně cizími lidmi. Všude se mi líbí a hned bych se všude stěhovala ;o) Považuji se rozhodně za cestovatele. Za dobrodruha však nikoliv. Co se focení týká, jsem vždy spíše před objektivem než za ním ;o)