Jak cestovat nalehko?

STEPAN TROJANEK - Obr_2

Proč cestovat nalehko? Jak začít? Co a jak si sbalit? Ať už letíte kolem světa pouze s příručním zavazadlem nebo vyrážíte na několikaměsíční trek, poradíme vám, jak na to. Představíme ultralehké a vychytané vybavení a podělíme se o svoje zásady a praktické tipy. Přednáška je určena všem, kdo se už dál nechtějí tahat s těžkým zavazadlem a chtějí si užít radost z cestování naplno.

 

 

Už ho nebavilo tahat se s těžkou krosnou a tak začal hledat způsoby, jak cestovat nalehko. Jeho posedlost ultralehkým vybavením a všemožnými cestovatelskými vychytávkami ho dovedla k založení obchodu Pod 7 kilo. Létá zásadně s příručním zavazadlem. Na cestách se nezatěžuje tím, co by kde „měl“ vidět, dělat a fotit a raději si užívá místní atmosféru.

Cestuje nalehko, nízkonákladově a bez letadel. V roce 2015 zahájila svůj cestovatelský projekt „Viktorčina Cesta tam“, a přešla pěšky karpatský oblouk ze Zlína do Gerniku (česká vesnice na jihu Rumunska). Následující rok pokračovala v pěší pouti do Istanbulu a v letech 2017-2018 se vydala na přechod Kavkazu.