Jak cestovat nalehko?

STEPAN TROJANEK - Obr_2

Proč cestovat nalehko? Jak začít? Co a jak si sbalit? Ať už letíte kolem světa pouze s příručním zavazadlem nebo vyrážíte na několikaměsíční trek, poradíme vám, jak na to. Představíme ultralehké a vychytané vybavení a podělíme se o svoje zásady a praktické tipy. Přednáška je určena všem, kdo se už dál nechtějí tahat s těžkým zavazadlem a chtějí si užít radost z cestování naplno.

 

 

Už ho nebavilo tahat se s těžkou krosnou a tak začal hledat způsoby, jak cestovat nalehko. Jeho posedlost ultralehkým vybavením a všemožnými cestovatelskými vychytávkami ho dovedla k založení obchodu Pod 7 kilo. Létá zásadně s příručním zavazadlem. Na cestách se nezatěžuje tím, co by kde „měl“ vidět, dělat a fotit a raději si užívá místní atmosféru.

Viktorka Hlaváčková - Cestuje nalehko, nízkonákladově a bez letadel. Specializuje se na dálkové treky, zejména na off-trail hiking (plánování vlastních tras podle topografických map). Součástí jejího projektu Viktorčina Cesta tam byla např. pěší pouť přes Karpatský oblouk ze Zlína do rumunského Banátu nebo přes Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. V rámci své záliby v mikrodobrodružstvích cestovala do Itálie v přestrojení za muže, nebo se vydala po řece na nafukovacím lehátku. Na cestách vyhledává dobrovolnické projekty, filmuje, fotí a testuje vybavení pro Pod 7 kilo, o kterém píše na svém webu ultraviktorka.net.