Afrika a Lékaři bez hranic

tomas sebek profil

Během přednášky MUDr. Šebek představí práci Lékařů bez hranic ve více než 70 zemích světa a bude vyprávět o zkušenostech ze své páté mise, na kterou vyjel v lednu 2017. Poprvé tehdy zamířil do Afriky, konkrétně do Jižního Súdánu, nejmladšího státu světa,  jehož území už celá desetiletí sužují ozbrojené konflikty. Spolu s kolegy se ocitl v prostředí, kde má tradiční léčitel a jeho alternativní přístup k pacientovi daleko větší respekt než lékař vzdělaný na Západě. Během vyprávění se podělí o čerstvé zážitky z práce v tamní nemocnici, představí podmínky, ve kterých se na svých misích pohyboval a povypráví o tom, jaké to je vyjet s Lékaři bez hranic na misi do zahraničí.

Kromě Tomášovy přednášky vás čeká i křest jeho nové knihy Africká zima, ve které strhujícím způsobem zaznamenal zážitky z Jižního Súdánu.

 

 

Koná se:

Kolem Světa | 26. 11. 2017 | SÁL 1 MERIDIAN | 10:30 - 12:00 | detail festivalu

MUDr. Tomáš Šebek (1977) je český chirurg, který vystudoval všeobecné lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a od roku 2010 spolupracuje s mezinárodní organizací Lékaři bez hranic. Má za sebou již pět misí - dvakrát vyjel na Haiti, dvakrát byl v afghánském Kundúzu, naposledy v Jižním Súdánu. O svých zážitcích z misí napsal knihy Mise Haiti – 6 měsíců s Lékaři bez hranic a Mise Afghánistán – Český chirurg v zemi lovců draků.