NEPÁLSKÉ HORNÍ DOLPO

Martin Kratochvil - Nepal Dolpo - DSC00335

Dolpo, často nazýváno jako utajený kraj Himaláje. Krajina nádherná, turisticky “neprofláknutá”, jdete celý den sami se sebou,ne však osamněle, kolem krouží orli a supi, v dálce vás možná pozoruje sněžný levhart. Po třech dnech dojdete do vesnice, lemované budhistickýmá stupami – čorteny, ve vesnici usměvaví lidé, kteří vás zvou do svých kamenných, nabízejí slaný čaj s jačím máslem. Máte pocit, že jste v Tibetu. A taky, že jste v Tibetu, tato oblast, ne úplně dávno, byla součástí Tibetu. O této nádherné oblasti Nepálu, o své první cestě do Himaláje, taky o tom, jak se cesta změnila ve skutečné dobrodružství, bude povídat Rudolf Švaříček a Radoslava Podaná.

český cestovatel, fotograf, horolezec, vodák, potápěč a dobrodruh. Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou v modulu Tatry). Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik. Publikuje úspěšné knihy, spolupracuje s televizemi, moderuje, pořádá výstavy s rekordní návštěvností, osnuje happeningy. Extrémní dobrodruh, zároveň šarmantní společník a obratný diplomat. Gejzír myšlenek a nápadů s abnormálním nasazením a výdrží...

Radka Podaná se jako lektorka a koučka věnuje se již více než 15 let osobnostnímu a profesnímu rozvoji dospělých. Její cesty za poznáním směřují především do Asie, kde nachází svou inspiraci ve východních filozofiích, fascinuje ji poznávávání jednoduchécho života místních lidi, zvyků a jejich víry.