Pestrá a rozmanitá Dominikánská republika

Katerina Bartosova - dominikana  (4)

Dominikánská republika není zdaleka jen synonymem pro nádherné písečné pláže a průzračné moře. Na své si přijdou i milovníci zvířat, historie, kultury, dobrého jídla či vyznavači aktivní dovolené, vodních i adrenalinových sportů. Právě tuto rozmanitost se Vám pokusím přiblížit.

V Puerto Plata vyzkoušíme kiteboarding a surfování. Fyzickou kondici potrénujeme při výšlapu na nejvyšší horu Karibiku – Pico Duarte v oblasti Jarabacoa. Energii na další putování doplníme dobrým jídlem, kávou, čokoládou i dominikánským vitamínem R. Vydáme se do národních parků a při troše štěstí uvidíme keporkaky, kapustňáky či krokodýli. Pak se z panenské přírody přesuneme přímo do srdce civilizace, nejstaršího evropského osídlení v Novém světě, do Koloniální zóny Santo Dominga zapsané na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. A na závěr si zalenošíme na plážích v Punta Caně, Bayahibe či Juan Dolio.

Karibskou atmosféru dokreslí taneční vystoupení merengue a bachaty, karnevalová postava Diablo Cojuelo a ochutnávka dominikánského rumu.

Procestovala různé kouty České republiky, Evropy i Světa. Nejvíce ji okouzlila Latinská Amerika, a to především kulturou, obyvateli a nádhernými přírodními scenériemi. Po Chile, Argentině a Peru se na jaře vydala do Mexika. Během posledních let si rozšířila jazykové znalosti o portugalštinu a letos strávila dva měsíce v Lisabonu. Cestování a cestovnímu ruchu se věnuje nejen ve svém volném čase, ale i v pracovní rovině.