PŮL ROKU V JIŽNÍ AMERICE

Vojtech Wertich - jizni amerika (5)

Další a po všech stránkách nejnáročnější expedice Avie Amálky – letos v zimě jsme se spolu s dalšími devíti „magory“ dobrovolně zavřeli do jednoho auta z roku 1974 a 4 měsíce brázdili Jižní Ameriku.

Těžko nacpat 4 měsíce do hodinové přednášky, ale i tak se můžete těšit na dávku přístavní byrokracie, oleje, šmíru, naftové vůně, patagonské Carretery Austral nebo spálenin z vyprahlé Atacamy. Především se ale mrkneme na bolívijské výškové rekordy a nemoce nás i auta, jízdu po zaplaveném salaru či výstup na šestitisícový vulkán. A jak vyjde čas, protáhneme se dál skrze El Niñem postižené, zaplavené Peru, stále zelený Ekvádor nebo třeba překvapující Kolumbii.

Koná se:

Kolem Světa | 12. 11. 2017 | Sál A (festival Kolem Světa) | 13:15 - 14:15 | detail festivalu

Pracuje jako geolog na své brněnské alma mater, většinu volného času věnuje cestování, ideálně s báglem na zádech a mapou v ruce kdekoli v přírodě. Netradičně jako přibližovadlo využívá od roku 2013 devítimístnou obytnou Avii z roku 1974, které říká base camp (a obývák) na kolečkách. Projel s ní Rusko, Mongolsko, Skandinávii, Maroko, Západní Saharu, Balkán a na rok 2017 chystá velkou výpravu napříč Jižní Amerikou.