Srí Lanka, kýčovitě krásná

Ivana Vejrikova - sri lanka (2)

Srí Lanka je multikulturní země postižená v nedávné době řadou katastrof, jako například občanskou válkou trvající 26 let nebo ničivou ranou tsunami v roce 2004. V současné době je však Srí Lanka bezpečná a finančně dostupná tropická země, proto je stále oblíbenější mezi turisty z celého světa.

Pod naleštěnou, na první pohled atraktivní svrchní vrstvou, objevíte ten pravý šperk Srí Lanky, který má snad ještě vyšší hodnotu. Zjistíte, že i knižním průvodcem opomíjená místa jsou půvabná, a že místní obyvatelé ve vás mohou vidět pro ně exotické přátele, ne pouze továrnu na peníze. Na turisticky atraktivních místech zase vycítíte, že není všechno zlato, co se třpytí.

Koná se:

Kolem Světa | 24. 11. 2018 | SÁL 5 TAURUS | 11:30 - 12:30 | detail festivalu

Oba jsou zaměstnanci Akademie věd ČR a společně vystudovali Přírodovědeckou fakultu v Českých Budějovicích, takže mají k přírodě a k cestování blízko. Mohou povyprávět o Gabonu, Špicberkách, Papui-Nové Guineji, Japonsku, USA, Skandinávii a o mnoha jiných státech. O potápění v horské řece, či v prosluněném Egyptě, o rybaření u polárního kruhu a dalších zážitcích. Na Srí Lance si užili jak potápění v oceánu, tak rybaření na obyčejný vlasec. A hlavně zachytili na fotografiích a videu tamní krásnou přírodu, divoká zvířata i místní kulturu.