Tuniské offroadové dobrodružství

Jan Stanek - Tunisko (1)

Dá se zajet vykoupat doprostřed Sahary vlastním autem? Dá, ale nedělejte to jako my :)

Humorné povídání o offroadovém putování jižním Tuniskem okolo stolové hory Tembaine až k oáze Ain Ouadet, hluboko v Saharské poušti, na nejjižnější místo, kam se dá bez složitých povolení dostat.

Povídání o tom, jak zaplatit za parkování uprostřed pouště, přivézt déšť na Saharu, 100x zapadnout a pak vyprošťovat průvodce z jediného pařezu v okolí, přejet duny, slyšet ticho, vidět vzduch, jíst chleba z písku a dát si plzeň ve 38 stupňovém termálu obklopeni nekonečnými kilometry dun. Prostě povídání o zájezdu do Tuniska vlastní dopravou, který u CK nekoupíte.

Nezávislé cestování vnímá jako skvělou protiváhu pracovních aktivit. Před několika lety propadl nadšení do cestování „po vlastní ose“ v expedičním autě. Tím se stal Landover Discovery, které od té dobry kus po kuse předělává. Rád vymýšlí, organizuje a pak i účastníkům průvodcuje „výlety mimo civilizaci“. Discovera se tak už podívala např. do Ablánie, Rumunska, Černé hory, Ligurských alp a na Africké půdě spočinula právě v Tunisku.

Věří, že v koutku naší rozmazlené duše zůstává touha po dobrodružství, překonání sama sebe a radosti ze života. Nadšenec do cestování napříč Asií, terapeut metody RUŠ, šéf agentury Zážitky.cz. Nepostradatelný spolujezdec napříč tuniskou pouští.