Zambie – kam turisté nejezdí

Pavlina Fulneckova - spolecna1

Expedice Zambie 2012 se vydala v červenci a srpnu po českých stopách v jihoafrické Zambii. Přednáška zavede posluchače do hlavního města Lusaky, jižní provincie a také západní části – Barotska, které je zároveň nejchudší oblastí této nevšední africké země. Během pětitýdenní expedice její účastníci navštívili mimo jiné české rozvojové projekty, byli pozváni na česko-zambijskou svatbu nebo se vydali po stopách cestovatele Emila Holuba. Přednáška přiblíží posluchačům běžný život obyvatel v jedné z nejchudších afrických zemí, na jejímž území se nachází slavné Viktoriiny vodopády a která je zároveň jedním z největších vývozců mědi na světě.

Afrikanistka, narozena 1986 v Ostravě. Vystudovala politologii na Slezské univerzitě, v současné době vyučuje předměty v oboru africká studia a pracuje v rodinné cestovní kanceláři Africatravel.cz, která se specializuje na africký kontinent. Navštívila více než deset zemí Afriky, převážně její jižní a východní část.

Narozen 1983 v Dačicích, vystudoval ekonomii na Slezské univerzitě a Universität Würzburg v Německu. V současné době působí jako vysokoškolský pedagog. Jeho specializací je mezinárodní marketing a expedice pro něj byla druhou cestou do subsaharské Afriky.