Západní Afrika

ghana

Do Západní Afriky jsem poprvé jela na přelomu let 2006 a 2007, cestovala jsem spolu s Antonínem Grmelou, který v té době měl za sebou už hodně cest, já jen Evropu a USA, cestovali jsme na motorce BMW F650GS, 15 000 km. Západní Afrika mě učarovala svou autentičností a živostí. Od té doby cestuji více než za přírodou za lidmi, asi proto, že tehdy lidi byli ještě příroda.

Navštívila jsem pak řadu dalších zemí, jako Ugandu, Somaliland, Kamerun, Rwandu, Etiopii… ale tato první cesta mě nadchla nejvíce. Je to více jak 10 let, ale když zavřu oči, cítím všechny ty vůně, ten prach v nose a před očima mi běží nekonečný příběh jedné z největších cest mého života. Hořící pláně, navštěvy autentických vesnic v Burkině Faso, kam nevkročila bílá noha…

Ráda se i po letech podělím o zážitky, kdy se cestovalo trochu jinak i zhlediska nyní rychle pokročilých technologií. Naše cesta byla minimalizmus. Do západní Afriky bych se velmi ráda, bez zbytečně velkých obav, vrátila i v současné době. A doufám, že jednou se mi to podaří a to opět cestou po zemi. Těším se na sdílení prožitků, alespoň touto cestou v Brně :-)

Věra Veselá, grafička

Sdělení: na tuto přednášku jsem si pozvala Antonína Grmelu, který cestoval se mnou a spolu s ním bych ráda přednášku předala i vám ostatním.

Graphic designer, Re-hab creative boutique, freelance