TANEČNÍ VYSTOUPENÍ – FESTIVAL KOLEM SVĚTA BRNO 2018

Program tanců – SOBOTA 10.11.2018

12:30 – Skupina Malikai Mughal - PINGA – jedná se o tradiční bollywoodskou choreografii na píseň z velkofilmu Bajirao Mastani z roku 2015. V této písni tančí dvě ženy, které cítí lásku k jednomu muži. Každá však jiným způsobem… A ani jedna nemohou se svým milovaným být, jelikož údělem tohoto panovníka – válečníka, Bajiraa, je hájit osud celé vlasti. Malikai Mughal zatančí v autentických, bohatě zdobených kostýmech, které jsou dovežené z Indie.

13:45 – Skupina Malikai Mughal - CHAN KE MOHALLA – tato píseň je ve veselých rytmech bhangry, folklórního indického tance z oblasti Punjab. Tento konkrétní je o užívání si okamžiků oslav Holi – svátků barev, který je jedním z hlavních indických festivalů. Malikai Mughal opět zatančí v autentických kostýmech.

Skupina Malikai Mughal - neboli Sultánovy Královny, se specializují na indický filmový tanec Bollywood. Tanec, jako takový vznikl skloubením  původního, tradičního chrámového indického tance s tancem evropským, právě pro filmové účely.  Skupinu Malikai Mughal založila před pěti lety brněnská lektorka bollywoodského tance Malika. V průběhu času se skupina různě formuje a mění. Dnes vám zatančí Malikai Mughal v podobě dua – tanečnice Malika a Shari. Obě mají nadšení pro tento krásný tanec, oceňují jeho rozmanitost, barevnost a svobodu, kterou poskytuje.

 

 

 

Program tanců – NEDĚLE 11.11.2018

11:15 Taneční skupina KINTARI vystoupí s tradiční javánským tancem Kembang tanjung. Skupina se specializuje na tradiční tance JV Asie, především pak Indonésie. Skupinu tvoří indonéské a české tanečnice. Výtěžek ze všech vystoupení této skupiny pomáhá ve studiu chudým dětem v Indonésii. Více na www.kintari.org

 

15:00 Brenda Augustina a Wayan Sri Astuti vystoupí s tradičním balijským tancem Cendrawasih. Obě tanečnice pocházejí z Bali a současně vystupují se skupinou Kintari.

www.kintari.org

 

 

 

17:30 Taneční skupina KINTARI vystoupí s tradičním korejským tancem. Skupina se specializuje na tradiční tance JV Asie, především pak Indonésie. Skupinu tvoří indonéské a české tanečnice. Výtěžek ze všech vystoupení této skupiny pomáhá ve studiu chudým dětem v Indonésii. Více na www.kintari.org