Zapomenout na cestovní pojištění se může nepříjemně prodražit

Publikováno: 10. 4. 2014


01 Australie - 073small

Cesty do zahraničí se v současné době uskutečňují po celý rok. Možná i vy patříte k lidem, kteří už hodně procestovaly a nic se jim za celou dobu nestalo. A zákon schválnosti většinou funguje – neuzavřete si cestovní pojištění a něco se přihodí. Úhrady za zdravotnické služby se mohou vyšplhat i do závratných částek, které nebudete schopni jednoduše zaplatit.

Cestovní pojištění se uzavírá i třeba na několik dní, ale i klidně na jeden den, kdy si chcete udělat výlet za hranice. Nikdo nemůže předem vědět, co se na cestách přihodí. Není pravidlem, že zrovna v exotických destinacích hrozí větší nebezpečí, zrovna tak se něco stane i v moderní metropoli nebo v luxusním hotelu.

Čím je pro vás cestovní pojištění na cesty výhodné? Pojišťovny mají nabídky už od několika desítek korun na den. Pokud dojde na úhrady nákladů, kryjí placení většinou do dost vysokých částek. Každá pojišťovna vám předem vždy sdělí, co vše zahrnuje právě uzavírané cestovní pojištění. Zajistíte si tak například bezplatnou zdravotní péči v místě pobytu, náklady na léky, převozy do nemocnice na naše území. Obstaráte si i převoz osoby, která zemřela během cest. Cestovní pojištění se vztahuje i na ztrátu zavazadel a zpoždění letu, krádeže apod.

Pokud již máte uzavřené cestovní pojištění, například jako součást služeb nabízené vaší bankou, překontrolujte si před cestou rozsah pojistných rizik a také výši pojistných limitů. V cestovním pojištění může být uvedeno mnoho výluk a nemusí vám posloužit v požadovaném rozsahu.

Dokonce i levné cestovní pojištění vám přinese řadu výhod. Jednotlivé pojišťovny nabízí různé bonusy a akční slevy. Výhodné cestovní pojištění může uzavřít rodina s dětmi nebo studenti.

Uzavření je velice jednoduché a rychlé. Můžete se spolehnout na online služby, kdy si zařídíte cestovní pojištění a klidně druhý den můžete odletět do vybrané destinace. Výborným tipem jak uzavřít cestovní pojištění a navíc srovnat nabídky je srovnávač srovnejto.cz/cestovni-pojisteni-online/ , na kterém je srovnání a uzavření otázkou chvilky.

Text: redakce