Kanárské ostrovy bezpečně

Publikováno: 2. 6. 2022


kanárské ostrovy hory

Dlouhé písečné pláže, hory vulkanického původu, rozsáhlé subtropické lesnaté plochy a překrásné sytě zbarvené rostliny. Pokud se vydáte na Kanárské ostrovy, zažijete lehkou exotiku, vychutnáte si moře, ale svůj čas můžete trávit také aktivně na výletech a objevovat krásy zdejší fauny a flóry. Ať jsou vaše cíle jakékoli, nezapomeňte na cestovní pojištění.

Možnosti pro všechny

Okouzlily vás Kanárské ostrovy? Dovolená na nich je unikátní tím, že nabízí možnosti pro všechny. Senioři mohou trávit čas nenáročnými výlety, odpočinkem na pláži nebo hraním golfu. Pro aktivní páry nebo rodiny s dětmi je tu mnoho druhů sportů, jako jízda na horském kole, surfing, windsurfing či potápění. Pro odvážlivce je výzvou skok na laně nebo paragliding.

Myslete na své bezpečí

Pokud navíc chcete mít na dovolené hlavu bez starostí a užívat si rizikové sporty i celkový pobyt, nezapomeňte myslet na cestovní pojištění. V případě potápění, sportování v horách nebo jiných rizikových aktivitách je vhodné myslet i na situace, kdy bude muset zasáhnout lékař. Léčebné výlohy bez pojištění pak sahají k vysokým částkám.

Uzavřít ho můžete ihned. Online srovnání cestovního pojištění bere v potaz vámi zadané údaje a zobrazí aktuální nabídky pojišťoven. Můžete si cestovní pojištění vybrat podle výše částky pro léčebné výlohy, možnosti asistenčních služeb nebo cíle vaší cesty.

Cestování bylo také během posledních let poznamenáno pandemií. Pokud stále váháte, zda navštívit Kanárské ostrovy, covid může být jedním z hlavních důvodů vašich obav. Nejistota ohledně nečekaných nařízení může být stresující, a proto se vyplatí myslet i na pojištění této události. Díky tomu se nemusíte obávat drahého ošetření během pobytu nebo zrušení zájezdu z důvodu pozitivního testu.

Kdy se vydat na cestu

A jak je to vlastně s cestou na Kanárské ostrovy? Počasí je pro turisty přívětivé po celý rok! Pokud vás láká hlavně pobyt na pláži za doprovodu silnějších slunečních paprsků, zamiřte na ostrovy v hlavní sezóně, která je od července do září nebo od prosince do dubna.

Pro nadšené turisty se doporučuje spíše období mimo tuto sezónu, kdy slunce ztrácí na síle, vašu dovolenou bude provázen lehký vánek, který je ideální pro jízdu na kole nebo náročnější výlety. Během tohoto období se také na ostrovy můžete podívat za výhodnější cenu a užívat si poloprázdné pláže bez turistů.

Atraktivní cíle

Kanárské ostrovy nabízejí nespočet nádherných a dechberoucích míst. Abyste si mohli prohlédnout všechny, museli byste na jednotlivých ostrovech strávit mnoho dní, týdnů a možná i měsíců. Uchvátí vás národní park Teide a přírodní bazény El Caletón de Garachico na Tenerife, zoologická a botanická zahrada na ostrově Fuerteventura či rozsáhlé golfové hřiště a sportovní areály.

Na výlet se můžete vydat hned ráno a na kole nebo pěšky obdivovat rozmanitost zdejší přírody, která vás okouzlí mnoha barevnými odstíny a vysokými palmami. Projděte se klikatými cestami, navštivte soutěsku Barranco Seco na Tenerife a během cesty si nezapomeňte prohlédnout také zdejší kamenné domky.

Každý z ostrovů je unikátní, jak svou přírodní podobou, tak atmosférou a místními obyvateli. Vyplatí se proto na Kanárské ostrovy jet i opakovaně a zažít nové dobrodružství.