Keen family on the road

Publikováno: 17. 9. 2018


Karel Wolf - usa yosemity

Pouště, polopouště, kaňony, soutěsky, indiánská teritoria, vysoké skalní věže a oblouky a nekonečná noční obloha s mléčnou dráhou. To jsou neskutečná místa, kde tábořili Karel a Jana Wolfovi se svými dvěma malými dětmi (1,5 roku a 6 let). Dva měsíce v autě a v noci pod stanem nebyla úplně standardní rodinná dovolená. Děti však stanování milovaly a 10 km výlety v horkých pouštích a skalních kaňonech byly součástí každého dne.

Už 20 let chodím po světě s batohem a foťákem. Asie, Afrika, Jižní Amerika, Austrálie i Antarktida. Všechno bylo, jen ta Severní Amerika nechala stále na sebe čekat. A letos ten pravý čas nadešel. Dva měsíce volna, děti už umí chodit, ale nejmenší Klárka stále nemá všechno očkování pro cesty do JV Asie. Volba pro jihovýchod USA, kde se nachází světoznámé národní parky, byla jasná.

Vypravili jsme se do San Francisca a pak půjčeným „american-size“ osobákem Grand Dodge Caravan 2018 vyrazili za divokou přírodou.

Brázdili jsme notoricky známé parky jako Yosemity, Grand Canyon, Joshua Tree, Sequoia, Death Valley ale i méně známé parky jako Arches, Bryce Canyon, Canyonlands, Zion či Mesa Verde. První dny nebylo jednoduché si zvyknout na vyšší návštěvnost všech národních parků v letním období, ale brzy jsme pochopili, že američtí turisté dojdou většinou cca 500 metrů od parkoviště na hlavní vyhlídku, tam si udělají jednu dvě fotky a pak jedou dál. Proto delší celodenní túry byly pro nás skvělou příležitostí, jak zmizet v lese, v kaňonu nebo na poušti téměř bez lidí.

Unikátním výletem byla cesta proti proudu řeky Virgin River mezi vysokými skalními stěnami v národním parku Zion. Polední slunce úzkým kaňonem nikdy neposvítilo až na dno k řece a my tak mohli skvěle uniknout spalujícími pouštnímu slunci.

Všechny výlety absolvovala naše malá rodinka v námi velmi oblíbených sandálech KEEN. Měli jsme jak robustní trekové sandále NEWPORT EVO H2, které vydrží náročný terén, tak revoluční tkaničkové boty KEEN UNEEK, které se hodily na běžné nošení a řízení auta. Navíc velmi pestré barevné kombinace bot potěšily dámskou část naší čtyřčlenné rodinky.

Společnost Rock Point dlouhodobě podporuje námi organizovaný cestovatelský festival KOLEM SVĚTA, a právě v jejich prodejnách a u nich na webu (www.keenfootwear.cz) si můžete sandále prohlédnout a vyzkoušet. Jděte do nich jako my. Jsme nadšení.

Karel, Jana, Karin a Klára Wolfovi