Letiště Praha slaví Světový den cestovního ruchu

Publikováno: 16. 9. 2019


LETISTE - minifestival kolem sveta

Letiště Praha slaví Světový den cestovního ruchu a pořádá festival Kolem světa

Letiště Praha se připojuje ke Světovému dni cestovního ruchu a právě v tento den, 27. září, se přímo na letišti uskuteční minifestival Kolem světa. Na návštěvníky festivalu čeká bohatý program s několika přednáškami od známých cestovatelů či ochutnávky zahraničních kuchyní. Vstup na festival je zdarma po předchozí rezervaci přes webové stránky www.prg.aero/kolem-sveta, kde je uveden také kompletní program festivalu.

Na letišti každý den začíná řada inspirativních cestovatelských příběhů a dobrodružství. Rozhodli jsme se proto připojit k oslavám Světového dne cestovního ruchu a v tento den uspořádat festival Kolem světa přímo na letišti,“ říká Ondřej Svoboda, manažer marketingové komunikace Letiště Praha. Festival se koná přímo na Letišti Václava Havla Praha v pátek 27. září od 10:00 hod. Celým dnem budou návštěvníky provázet Karel Wolf a Veronika Šubrtová, alias Weef, se kterou se fanoušci sociálních sítí Letiště Praha pravidelně setkávají v oblíbeném seriálu Vylítávky.

Program, který se nachází ve třech sálech, bude opravdu bohatý. V prvním sále se mohou návštěvníci Festivalu kolem světa zúčastnit přednášek od známých cestovatelů. Vystoupí zde Petr Jan Juračka, který bude vyprávět o své cestě za želvami do Indonésie, Matouš Vinš, který posluchače provede národními parky v Keni, nebo manželé Wolfovi, kteří se podělí o své zkušenosti s cestováním s dětmi. V dalším diskuzním sále pak influencerka a ambassadorka Letitě Praha Veronika Šubrtová probere se svým hosty z řad bloggerů a instagramerů propojení cestovního ruchu se sociálními sítěmi. Debaty se dotknou zejména toho, jak sociální sítě mění cestovní ruch a v jakých případech je dobré influencery pro tuto oblast využívat. V posledním sále bude možnost ochutnat pochoutky z Armenie, Gruzie či Mexika, dát si pravou vietnamskou kávu nebo se podívat na mini cooking show letištní Restaurace Praha.

V rámci festivalu proběhne také soutěž o 2 letenky na ostrov Svatý Martin s leteckou společností Air France -  KLM. Vstup na festival je zdarma, je ale potřeba se registrovat na stránkách www.prg.aero/kolem-sveta, kde je zveřejněný i kompletní program festivalu. Po vyplnění formuláře přijde zájemcům e-mailové potvrzení registrace se vstupenkou na festival.

Samotným festivalem inspirace k cestování od Letiště Praha nekončí. Na svých webových stránkách spustilo letiště také cestovatelský blog, který píšou známí zkušení cestovatelé. „Do budoucna bychom rádi dali prostor v obsahu blogu také našim zaměstnancům,“ dodává Ondřej Svoboda.

Partnery festivalu jsou cestovatelský festival Kolem světa, letecká společnost Air France, mediálním partnerem je MALL.TV