Modrá kartička VZP a nebo cestovní pojištění?

Publikováno: 24. 6. 2019


1780983_zdravotni-pojistovna-karticka-vzp-v0

Čeká vás dovolená v zahraničí? Při přípravách a balení nezapomeňte myslet i na své zdraví. I když se může zdát, že při cestách po Evropské unii si vystačíte se svým běžným zdravotním pojištěním, opak je pravdou. Pojďme se přesvědčit o důležitosti cestovního pojištění společně.

Co je to modrá kartička?

Průkaz zdravotní pojišťovny, známý jako „modrá kartička“ a oficiálním názvem Evropský průkaz zdravotního pojištění, nám zajišťuje nárok na lékařskou péči nejen v České republice, ale i v rámci EU včetně Norska, Lichtenštejnska, Švýcarska a Islandu. Jedná se však opravdu pouze o základní a nezbytnou lékařskou péči. Snadno se tak na dovolené můžete dostat do situace, na kterou bude vaše pojištění krátké.

Nespoléhejte na modrou kartičku

Vaše zdravotní pojištění vám v zahraničí zajistí nezbytnou zdravotní péči ve stejném rozsahu, jako místním občanům.

Je tu ale několik poměrně zásadních položek, které vám vaše modrá kartička nepokryje.

  • Ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních. A pokud ano, pouze ve velmi omezeném rozsahu.
  • Spoluúčast na ošetření, hospitalizaci a lécích, která je ve většině evropských států běžná. A rozhodně se nejedná o zanedbatelné částky.
  • Zásah horské služby, převoz vrtulníkem.
  • Náklady na převoz zpět do České republiky v případě úrazu nebo nemoci, kdy nebudete schopni vlastního transportu.

 

Cestovní pojištění vám kryje záda

Dá se říci, že sjednáním i úplně základního cestovního pojištění do zahraničí, které vás vyjde na pár desítek korun, si ušetříte zbytečné starosti v případě zdravotních komplikací v zahraničí. A samozřejmě vám to ušetří i nemalé finanční náklady. Díky tomu, že každé cestovní pojištění do zahraničí obsahuje pojištění léčebných výloh i asistenčních služeb, pokryje vám vše, na co zdravotní pojištění nestačí.

Cestovko snadno a rychle

Nebojte, využijte sjednání cestovního pojištění online a nemusíte opustit pohodlí svého gauče. U Top-Pojištění.cz vše vyřídíte online za pár minut. Vybírat můžete ze široké nabídky pojišťoven a jejich produktů a rozhodovat se nejen podle ceny, ale i výše limitů krytí.

Přejeme pohodovou dovolenou.

Text: David Derka – Top-Pojištění.cz