Oblíbené sporty českých sázkařů

Publikováno: 25. 9. 2018


online-poker-4518185_1920

Z pravidelných statistických průzkumů vyplývá, že Češi patří k nejvášnivějším sázkařům ve střední Evropě. Pravidelně sází přes 25 % obyvatel ČR, avšak tento údaj v sobě nezahrnuje pouze sportovní sázky, nýbrž i loterie. I tak se za svůj život se sportovními sázkami setkalo přes 30 % lidí.

Online sázení je koníčkem mnoha lidí nejrůznějšího věku, z nichž valná část využívá služeb hned několika sázkových kanceláří naráz. Sázení přes internet má oproti tomu pobočkovému plno výhod, mezi něž patří jednak časová nenáročnost na dojíždění, více bonusových nabídek a zejména dostupnost statistik a doplňkových informací ke každému zápasu. Mimo jiné lze na internetu najít kvalitní předzápasové recenze, kterými se hodně lidí nechává inspirovat. Někdo by si mohl myslet, že profesionální sázkař recenze nepotřebuje, ale mnohdy z nich lze vyčíst zajímavé postřehy a například informace o zraněních apod. Pojďme se tedy společně podívat, které sporty nejvíce táhnou českou sázkařskou komunitu.

Nejoblíbenější sportovní sázky

Podíváme-li se na sportovní sázky zblízka, tak zjistíme, že největším tahounem je bezesporu fotbal. Tento sport je ostatně nejrozšířenějším a nejsledovanějším sportem na světě, takže jeho umístění na první příčce není žádným překvapením. Více než polovina sázek, které čeští sázkaři uzavřou, jde právě na kopanou. Nejvíce pak láká tuzemska liga, Liga Mistrů a anglická Premier League.

Na druhém místě je prozatím lední hokej, jehož obliba je v našich končinách pochopitelná – vždy jsme byli hokejový národ. To je zásadní rozdíl oproti mnoha středoevropským zemím, které mají za národní sport většinou již zmiňovaný fotbal. Na hokej u nás padne až třetina všech sázek, z nichž pochopitelně valná část putuje na domácí extraligu a NHL. Největší nápor zažívají sázkové kanceláře v době konání MS, kdy si jdou vsadit i tzv. víkendoví sázkaři.

Na třetí příčce se umístil “bílý sport“, který si za poslední roky vybudoval v domácí kotlině slušné jméno. O tenis se začíná zajímat stále více sportovních fanoušků, s čímž pochopitelně roste i procento sportovních sázek. Lidé často vyhledávají tenisové live sázky, a to u zápasů, k nimž sázková kancelář nabízí přímý přenos.

Ostatní sporty jsou povětšinou spíše okrajovou záležitostí, což ale neznamená, že si nezaslouží pozornost. Oproti mnoha jiným zemím se u nás moc nefandí basketbalu, i když jistá fanouškovská základna tu je. Podobně jsou na tom i moto sporty, z nichž stojí za zmínku snad jen Formule 1. Naopak zvýšenou pozornost zaznamenaly sázkové kanceláře u e-sportů, a to např. u hry FIFA, kterou propagují i mnohé reálné fotbalové kluby. V tomto odvětví vidí sázkové kanceláře do budoucna největší potenciál.

Mnoho sázkařů si zvyklo pravidelně sázet na společenské události, jako jsou například volba prezidenta nebo vítěz Oscarů. Najdeme zde ale i poměrně absurdní sázkové příležitosti, u nichž existuje jen minimální šance na úspěch, přesto na ně lidi jen tak pro zábavu třeba 10 Kč vsadí. Pro sázkové kanceláře je to hotový ráj, neboť mají rychlý a takřka jistý výdělek v kapse.