Plzeň – Festival KOLEM SVĚTA 2024

Rádi bychom vás pozvali na Festival KOLEM SVĚTA v Měšťanské Besedě v Plzni. Přijďte si s námi užít příjemnou atmosféru a načerpat cestovatelské zkušenosti se známými cestovateli, kteří procestovali svět.

Vstupenky jsou na www.mestanskabeseda.cz

Festival KOLEM SVĚTA PLZEŇ - 2.3.2024

… vstupenky na festival ZDE >>>
2.3.2024, 13:00-14:00 - NAMIBIE (Marek Novotný)
2.3.2024, 14:30-15:30 – SLOVINSKO (Karel a Jana Wolfovi)
2.3.2024, 16:00-17:00 – ISTANBUL (Jiří Kalát)
2.3.2024, 17:30-18:30 – MADEIRA (Vladimír Hammer)
2.3.2024, 19:00-20:00 – STŘEDNÍ AMERIKA (Lenka Kosmatová)
2.3.2024, 20:30-21:30 – HOLANDSKO NA LODI (Daniel Hagen)

======== anotace ========

2.3.2024 sobota, 13:00 – Marek Novotný – Namibie

Namibie – Pouští a bushveldem
Přednáška Marka Novotného Vás provede pozoruhodnou africkou zemí – Namibií. Navštívíme světoznámé písečné duny Sossusvlei, křovácké malby Twyfelfontain i největší meteorit světa. V národním parku Etosha, jednom z největších v Africe, zažijeme safari plné divokých zvířat. Budeme stopovat nosorožce, navštívíme vesnici kmene Himbů a posedíme u ohně s Křováky. Přednáška je provázena fotografiemi a videoklipy.

2.3.2024 sobota, 14:30 – Karel a Jana Wolfovi – Slovinsko

Slovinsko nenabízí vyžití jen pro všechny cestovatele, ale také pro děti. Proto jsme zvolili k jeho návštěvě tento rok, kdy jsme se rozšířili o dalšího člena rodiny. Cestovat v 5ti se stanem na střeše po Slovinsku byl nezapomenutelný zážitek jak pro nás dospělé, tak i pro naše děti. Najdete zde totiž nejen nádhernou přírodu, ale také spoustu malebných měst a vesniček, řeky vybízející k adrenalinovým sportům, vysokohorské pastviny s tradičními salašemi, obří jeskyně, které jsou právem součástí UNESCA, přímořská letoviska i malebný venkov s vinicemi. Vezmeme vás s sebou také na dvoudenní trek po Triglavském národním parku, kolem slavných jezer Bled a Bohinj i na Velkou planinu. Nabídneme program na rodinnou cestu po Slovinsku ať už na týden nebo měsíc, budete mít stále co prozkoumávat. Dobrodošli v Sloveniji!

2.3.2024 sobota, 16:00 – Jiří Kalát – Istanbul: mezi Evropou a Asií

Istanbul, Konstantinopol nebo Cařihrad, tři jména pro jedno město. Tureckou metropoli ležící na březích Středozemního moře jsem navštívil již několikrát, ale vždy mě překvapí něčím novým, mnohdy tak trochu zapomenutým, ale ve své podstatě vždy monumentálním. Hagiu Sofiu, Galatskou věž, Modrou mešitu, Hipodrom nebo Yerebatanskou cisternu zná skoro každý návštěvník města na Bosporu, pojďme ale udělat pověstný cimrmanův krok stranou a podívejme se také na jiná místa této fascinující křižovatky kultur, lidí a příběhů.

2.3.2024 sobota, 17:30 – Vladimír Hammer – Madeira

Madeira, ostrov ležící v Atlantském oceánu vzdálený od pevninského Portugalska necelých 1000 km. Pojďme se společně podívat proč mě Madeira natolik zaujala, že se sem budu ještě mnohokrát vracet. Madeira musí být dle mého názoru na bucket-listu každého fotografa a cestovatele. Najdeme zde opravdu všechno. Od rozbouřených vln Atlantského oceánu, které se rozbíjí o kamenité pláže, až po nádherné hory sahající do výšky 1861 metrů nad mořem. Dáte přednost levádám a vavřínům nebo se radši vydáte na jeden z horských treků? Pojďme to zjistit!

2.3.2024 sobota, 19:00 – Lenka Kosmatová – Z MEXIKA AŽ DO KOLUMBIE, sama a bez obav (Guatemala, Nikaragua, Salvador, Honduras, Kostarika, Panama)

Cestovatelská přednáška o vyvrácení mýtů nebezpečných zemí, cestování v mladém věku, stopování a cestování jako samotná holka. Poznání kultur dosud ne tolik známých zemí jako – Mexiko, Guatemala, Salvador, Honduras, Nikaragua, Kostarika, Panama a Kolumbie. Přednáška o neprobádaných krásách koutů naší planety a o tom, že na světě pořád existuje víc dobrých než zlých lidí. Dozvíte se všechny důležité rady a tipy jak projet tyto země v pořádku a bez nepříjemností. Přijďte se zaposlouchat do neuvěřitelných historek z cest studentky Lenky a dozvědět se něco o tak málo turistických zemích, plných vulkánů, indiánů, pláží, ostrovů, národních parků, exotických zvířat, neznámé kuchyně a skromných lidí. Přednáška pro všechny – cestovatele i necestovatele, které láká Střední Amerika i ty, kteří jen chtějí vědět jak svět vypadá na druhé polokouli. Cestovat se dá solo, levně, bez plánů a minimalisticky.

2.3.2024 sobota, 20:30 – Daniel Hagen – Holandsko (nejen) na lodi

Chcete se dozvědět, jak nejlépe poznat Holandsko s (vlastní či pronajatou) obytnou motorovou lodí a získat důležité informace a osobní tipy od znalce? Připravili jsme pro vás nejen mnoho inspirativních fotografií, map a videí, ale především tolik potřebné praktické informace. Čechoholanďan Daniël Hagen je největším znalcem a propagátorem Holandska v České republice. Mnoho let v této zemi prováděl české turisty, přes 10 let vedl pobočku holandské centrály pro cestovní ruch v ČR a podílel se na natáčení většiny dokumentů o této zemi. Holandsko důvěrně zná a rád se tam mnoho krát do roka vrací. V Holandsku strávil celkem více než 10 let a celou zemi již 27 let proplouvá i na lodi …