Taneční vystoupení
23. 11. 2024 [sobota] hlavní sál Meridian
10.30 – Indický tanec Gondhal Maharashtra (Nivedita Badve + Kintari)
12.30 – Taichi (Taichi Praha)
14.00 – Tanec ze Sumbawy (Skupina Kintari a Aminah Firashinta)
15.00 (předsálí) – Bambusový orchestr Angklung (Indonéské velvyslanectví)
16.00 – Španělský tanec flamenco (Fiesta flamenca)
16.30 – Indický tanec Bharatanatyam (Nivedita Badve)
23. 11. 2024 [sobota] sál 2 (sál Livingstone)
11.30 – Perský tanec (Persian divas)
14.30 – Orientální tanec (Jana Mirjam Křížková)
24. 11. 2024 [neděle] hlavní sál Meridian
12.00 - Tanec s hedvábnými vějíři (Khattya)
12.40 (předsálí) - Mariachi Azteca de Praga
14.00 – Thajský tanec (Sophia Seo Yun Staněk)
14:10 (předsálí) - Mariachi Azteca de Praga
16.00 – Španělský tanec flamenco (Fiesta flamenca)
16.30 – Indický Bollywood (Studio Naplno)
24. 11. 2024 [neděle] sál 3 (Traveler)
18.00 – Čínský tanec (Sophia Seo Yun Staněk)
====================================
Nivedita Badve se na festivalu představí ve dvou tancích. V sobotu vystoupí v 10:30 spolu s tanečnicemi ze skupiny Kintari s tradičním indickým tancem Gondhal Maharashtra ve vlastní choreografii. V 16:30 pak vystoupí s tradičním chrámovým tancem Bharatanatyam a v 17h povede workshop pro děti v dětském sále.
Nivedita M. Badve je indická tanečnice a choreografka tradičních indických tanců především pak tance Bharatanatyam, která pochází z indického města Pune v provincii Maharashtra. Zde také vede vlastní taneční institut Nada Brahma Nrityalaya. V tanci Bharatanatyam jde ve stopách své učitelky Smita Mahajan. Od vlády státu Orissa získala za své taneční umění prestižní titul Nritya Shiromani. Výuce tradičních indických tanců se věnuje i mimo Indii. V Evropě pak již několik let vede workshopy v ČR, Slovinsku a Bulharsku.
Tanečnice, lektorka a choreografka Jana Mirjam Křížková se věnuje orientálnímu tanci a jeho fúzím i folklorním stylům již 20 let. Na festivalu vystoupí s fúzí cikánského tance. Tento styl miluje pro jeho hravost, vášeň a svobodu.
Skupina sdružuje české a indonéské tanečnice a v ČR prezentuje tance JV Asie především pak tance indonéské. Všechny vystoupení, workshopy a jiné prezentace skupiny jsou určeny k realizaci rozvojových projektů Kintari v Indonésii (podpora vzdělání chudých dětí). Více na www.kintari.org. Na festivalu vystoupí skupina s dvěma tanci – indickým folklórním tancem spolu s tanečnicí Niveditou a indonéským tancem ze Sumbawy.
Taneční skupina se věnuje především klasickému i modernímu perskému tanci a tancům Střední Asie. Vystoupení přenáší diváky až do bájné starobylé Persie, kde tanečnice tancem vyjadřují nejen emoce, ale i smysl a krásu přírodních živlů. Skupina tančí i folklórní tance afghánské, gruzínské a arménské, bolywood a orientální tance.
Vystoupení taichi v podání školy Taichi-Praha. Trenérkou školy je Jitka Rychnovská (Neumannová). Cílem taichi je porozumění vlastnímu tělu, mysli i duši. Škola Taichi Praha nabízí také výuku taichi v rámci svých kurzů pro veřejnost. Více na www.taichi-praha.cz
Bollywood NAPLNO dance & yoga centre – indický filmový tanec
Taneční studio Naplno dance & yoga centre se stalo oázou a centrem pohybu přímo v samotném centru Prahy. Vedle pravidelných tanečních kurzů, můžete navštívit také jógu, meditace a různé žánrové dýchánky. Na festivalu Kolem světa zatančí bollywoodské tanečnice tohoto studia veselé a pestré bollywoodské choreografie.
Kateřina Krupková, vystupující pod uměleckým jménem Khattya, je lektorka a profesionální tanečnice. Orientálním břišním tancům se věnuje 18 let. Je držitelkou několika ocenění z mezinárodních tanečních soutěží. Vede pravidelné taneční lekce pro děti i dospělé, pořádá taneční workshopy, má vlastní taneční studio, ale také spolupořádá taneční soutěž. Věnuje se klasickým stylům břišních tanců, arabským folklorům i moderním fusionům s rekvizitami. Na festivalu vystoupí v tanci s hedvábnými vějíři.
Tanečnice Sophia pochází z Thajska, Číny, Koreje a Čech. Na různých školách ve světě studovala čínský a thajský tanec. Dnes je první učitelkou tradičního čínského operního tance v České Republice a působí jako lektorka čínského tance pro Konfuciův Institut v Praze. Na festivalu se představí ve dvou tancích. S thajským tancem vystoupí ve 14:00 v Hlavním sále a tradiční čínský tanec představí v sále Traveler v 18h.
Tradiční thajský tanec je známý svými ladnými a zároveň netypickými pohyby, především pak pohyby rukou, kdy tanečnice prohýbají prsty a vytváří jimi různé obrazce. Je to jedna z hlavních forem dramatického umění Thajska.
Tradiční Čínský tanec pochází z čínského bojového umění a z tradiční čínské opery.
Papis Nyass je špičkový bubeník, perkusionista a skladatel západní africké hudby původem z Gambie. Spolupracuje s mnoha předními umělci české hudební scény.
Tradiční mexická a latino-americká hudební kapela.