14.000 km offroad do Gruzie

Dana a Jozo Arvay - Hiluxem do Gruzie (28)

Upravili jsme si vlastní auto, vzali malé děti a vyrazili jsme na dobrodružnou cestu do Gruzie na dva měsíce – přes severní Irák, Írán a Arménii. Jak vypadá objevování zemí offroadem? Jaké to je spát venku ve stanu v Iráku nebo v Íránu? Jaké jsou podmínky na hranicích severního Iráku? A je to vůbec bezpečné? Jaké byly nejtěžší okamžiky v Íránu a kde jsme téměř ztratili auto v horách? Proč nás znovu okouzlila Arménie.

A jsou horské „nebezpečné cesty“ v Gruzii stále tak riskantní? Co vlastně znamená overland a jak je možné cestovat s dětmi tak dlouho? O všem vám více povíme na naší přednášce. Budeme se smát při fotografiích a videích, ale především vám řekneme o vojenských kontrolách, šílených horských lanovkách, hraničních přechodech, teplých mořích, spaní v sopkách, pasteveckých psech, trzích a hlavních městech Orientu, o srdečnosti a hrdosti místních lidí a o úžasném kulturním dědictví severního Iráku, Íránu, Arménie, Gruzie a kurdského Turecka.

O všem budou vyprávět Dana a Jožo Arvay z Hilux_with_2kids_overlanding.

Koná se:

Kolem Světa | 16. 03. 2024 | Stage Adventure | 13:00 - 13:50 | detail festivalu

Jsme Dana a Jožo Arvay z "Hiluxu". Oba jsme nedávno oslavili čtyřicítku a cestujeme s našimi dětmi Jurkem a Maťkem. Máme upravený pickup Toyota Hilux s dvěma stany na střeše, který nás dovezl na úžasná místa, z nichž máme dodnes husí kůži. Cestování s dětmi přináší úplně jiný rozměr do našich dobrodružství. Už to není zdaleka tak jednoduché, a o to právě jde ;) Dana je absolventkou statiky, která miluje hory a pohybuje se v nich od mala. Prošla Tatry i Alpy, zdolala Mont Blanc a Elbrus. Předtím, než přišly děti, procestovala země Blízkého východu a od narození dětí prozkoumává hřebeny Alp. Ráda leze, píše a jezdí na horském kole. Josef je absolventem strojírenství, miluje techniku a věci, které fungují. Nechá se nalákat na každé dobrodružství a je skvělým partnerem do nepohody. Předtím, než přišly děti, procestoval země na sever od nás. Rád jezdí na horském kole a vyvíjí technické nápady. Jurko má osm let, od mala pendluje po horách a je vášnivým cyklistou, skvělým parťákem na náročné túry. Na cestách si nejvíce oblíbí audioknihy a tvorbu s nožíkem. Jeho nejoblíbenější hračkou je plyšová kočka a nožík. Martinko má pět let, zbožňuje hory, výlety, cyklistiku, je nadšeným turistou a cestovatelem. Miluje objevování nových lidí a míst, má odvahu a nebojácnost. Ve výškách 4000 m se pohybuje jako kamzík a velmi ho to baví.