840 km sám pěšky přes Pyreneje

Jakub Solc - pyreneje (2)

Proč se lidé vydávají na dlouhé solo treky? Je to snad samota, klid a ticho, nebo jen obyčejná touha po svobodě a dobrodružství? Jakub se po dvouleté odmlce od dálkové solo chůze vydal na svou další velkou cestu, na přechod Pyrenejí od Atlantiku ke Středozemnímu moři. Tento přechod absolvoval za 29 dní a to převážně po trailu GR 11 Senda Pirenaica s délkou 840 km.

V Pyrenejích se člověk každý den ponoří do úchvatné přírody, která na každém kroku dokáže ohromit, ale i potrápit. Zaručeně ale umí pročistit hlavu a mysl, a třeba i najít nové přátele. Zdejší příroda je plná náročného terénu, původních bukových a borových lesů, vysokých horských štítů, hlubokých údolí, ledovcových jezer a člověkem neovlivněných vodních toků. Pokud máte rádi horský trekking, nebo chcete jen zjistit, jaké to je, když se člověk vymaní z uspěchaného městského života, a jeho každodenní náplň se omezí jen na potřebu pít, jíst, chodit a spát, pak je tato přednáška přesně pro vás!

Jakub je nadšený fyzický geograf, milovník hor a vodních toků, učitel zeměpisu, ale také cestovatel zaměřený na horský trekking a dálkové traily. V létě roku 2017 absolvoval sám pěšky téměř 500 km dlouhou cestu severním Švédskem po trailu Kungsleden, kde definitivně propukla jeho touha chodit dálkové trasy. Letos se vydal na další, ještě delší solo cestu, a to právě na přechod španělských Pyrenejí od Atlantiku ke Středozemnímu moři.