Wohnouti pro Afriku

Honza Homola - afrika (1)

Skupina Wohnout má novou písničku i s videoklipem a natáčeli ji letos v lednu 2018 v africké Keni. Píseň s názvem Sladký dřevo má charitativní podtext. Vznikla za účelem podpory sbírky na nákup dýchacího přístroje do africké nemocnice v Itibo.

„Rádi cestujeme. Teď jsme konečně mohli skloubit náš letitý koníček s hudbou a vydali jsme se do Afriky natočit klip. Odletěli jsme s lehkým scénářem a věděli, že to celé bude spíše o štěstí a improvizaci. Natočili jsme materiál v nádherné africké přírodě, ale také v nemocnici Itibo, které naším klipem chceme pomoci,“ objasňuje zrod myšlenky kytarista a zpěvák Honza Homola.

S odřeným zadkem jsem vystudoval základní školu na pražskejch Vinohradech. Po té jsem byl odejit ze střední uměleckoprůmyslové školy na Žižkově, konkrétně z oboru scénografie. Nakonec mi bylo maturitní vysvědčení předáno v roce 1994 na soukromé škole designu v oboru loutka. Jako loutkař jsem se však nikdy neživil. Hned po maturitě mne vcuclo jedno z prvních grafickejch studií v Praze, kde jsem ládoval skenery diákama a sžil se s Photoshopem (tenkrát to byla jeho první verze), do kterýho od té doby čumím denně mnoho hodin. Od poloviny osmdesátejch let jezdím na skejtu a taky občas hraju na kytaru. Moje osudová životní chyba byla kapela Wohnout, ze které se nedá odejít :) Jakožto bejvalej Pražák jsem nyní náplava v jedný nádherný vesnici. A život jde dál.