ALDABRA – Jak se točí film …

ALDABRA - steve lichtag

Výlet do míst, kam lidská noha takřka nemá možnost vkročit. Příběh plný fascinujících dobrodružství zdejšího přírodního světa a mimořádný zážitek, jaký může nabídnout jen nejmodernější 3D technologie – všechny tyto atributy a ještě mnohem více v sobě sdružuje nový film ALDABRA – Byl jednou jeden ostrov. Působivý rodinný snímek nabízí unikátní osudové příběhy podivuhodných živočichů, kteří obývají atol Aldabra, kteří se zde rodí, vytvářejí společenství, přivádějí na svět mladé i bojují o své přežití. Film není přírodopisný dokument, je vzrušující a napínavý příběh ze světa přírody.

Aldabra je druhým největším korálovým atolem na světě, je 34 km dlouhý a 14,5 km široký. Leží v západní části Indického oceánu na Somálské pánvi. Čeští filmaři pod vedením Steva Lichtaga tady natočili unikátní film Aldabra. Po téměř 60 letech jsou tak Češi prvními filmaři, kterým se tady podařilo pracovat.

 

Filmový producent a režisér Steve Lichtag se narodil v Československu ale od roku 1980 žil a pracoval v USA. Zaměřuje se především na divokou přírodu a podmořský svět. Filmy Steva Lichtaga získaly více než 60 mezinárodních ocenění v 18 zemích.