Alžírsko na vlastní pěst

Anezka Strakova - alzirsko (1)

Jsme pár dvou kreativních bláznů, kteří si rádi vybírají netypické destinace. Minulý rok to bylo Alžírsko, které nedávno otevřelo své hranice zahraničním turistům.

Projeli jsme ho autem bez průvodce, tedy sami na vlastní pěst. Naprosto nás okouzlilo svou atmosférou, autenticitou a srdečností místních. Všechny zážitky a nádherná neobjevená místa jsme shrnuli do této přednášky.

Provázet vás budou Honzovy úžasné záběry z kamery, Anežky malby a fotky z foťáku, který si vyrobila z bagety a další „kvalitní“ materiál. Moc se těšíme, až s vámi znovu objevíme Saharu a pozůstatky říše Římské.

Živím se jako filmová architektka, malířka a fotografka.Navrhuji a realizuji scény filmu, tedy místa, kde se příběh odehrává. Vypravila jsem například film Vlastníci nebo obytňák snímku Caravan, který půjde do kin příští rok. Na cesty si vyrábím vlastní foťáky z různých předmětů, které mi přijdou pro danou destinaci typické. Cestování je pro mě bezedným zdrojem inspirace, jak pro práci ve filmu, tak pro malbu i pro životní nadhled. Je to můj antistres.  

Živím se jako fotograf, přes léto mě nejčastěji najdete na svatbách a přes zimu v zahraničí. Je to pro mě relax a zároveň sbírám inspiraci pro svoji práci, která je mým koníčkem stejně jako cestování. Video mi také není cizí a nejvíce s ním pracuji při tvorbě různých kampaní a reklam na sociální sítě.