ARMÉNIE A GRUZIE

unnamed

Putování z metropole Tbilisi horskou silnicí do tajuplné kavkazské oblasti Svanetie – do údolí rozkvetlých luk a středověkých svanských věží. Výstup na vyhaslou a zaledněnou sopku Kazbek (5 047 m). Setkání s rodným městem a muzeem diktátora Stalina. Přesun nočním vlakem do Jerevanu, arménské metropole. Pozdravení bájné hory Ararat od kláštera Khor Virap a napojení se na legendární Hedvábnou stezku u poutního karavanseráje Selim. Závěrečné pohoštění s pečenou rybou na břehu tyrkysového jezera Sevan v nadmořské výšce 2 000 m.

Noc v Arménské Stonehenge – QUARAHUNJ

Noc strávená na místě, kde se lidé setkávali a setkávají s Bohy. Před 10 000 lety vystavěla neznámá civilizace na arménském území Kamenný kruh z obřích megalitů, které přetrvaly až do našeho věku. Jedná se o výjimečné místo, kam nechodí hordy turistů a které má tak nesmírnou sílu a krásu, že vás zcela pohltí a následně obdaruje. Co všechno lze zažít skrz noc uprostřed těchto „kamenných bytostí“, o tom bude příběh Broni Mikuláška.

český cestovatel, fotograf, horolezec, vodák, potápěč a dobrodruh. Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou v modulu Tatry). Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik. Publikuje úspěšné knihy, spolupracuje s televizemi, moderuje, pořádá výstavy s rekordní návštěvností, osnuje happeningy. Extrémní dobrodruh, zároveň šarmantní společník a obratný diplomat. Gejzír myšlenek a nápadů s abnormálním nasazením a výdrží...

Amatérský cestovatel ze Znojma, milovník planety Země a všech jejich darů. Jeden ze zakladatelů bungee jumpingu v ČR, organizátor mnoha outdoorových a zážitkových akcí pro skupiny a veřejnost. Majitel vinného sklepa a penzionu VÁŠ SKLEP ve Znojmě.