Audience u Dalajlámy

JIRI SAZEL - Audience dobrovonlíků u Dalajlámy

Jiří Sázel je předsedou organizace Brontosauři v Himálajích, která pomáhá v rozvoji školy v Malém Tibetu a je jedinou českou organizací, kterou spolufinancuje 14. Dalajláma. Na přednášce poví Jiří Sázel jaké to je stavět školu v Himálajích, jak těžké bylo získat Dalajlámovu podporu a jaké bylo jeho osobní setkání s Dalajlámou v létě 2012. Také se dozvíte, jak můžete pomoci v Himálajích jako dobrovolník.

Jiří Sázel, jezdí do malého Tibetu již 11 let a je ředitelem neziskovky Brontosauři v Himálajích. Brontosaury v Himálajích vystavěl od nuly až do současného stavu, kdy předávají ročně 1,3 milionu na podporu vzdělání v Malém Tibetu a posílají do Malého Tibetu pomáhat 60 lidí ročně.

Kateřina v minulosti založila parlamentní skupinu přátel Tibetu, která si získala uznání nejen u Tibetské exilové vlády a jeho Svatosti Dalajlamy, ale i u široké veřejnosti a v zahraničí. Zasloužila se o to, že 14. Dalajlama historicky vůbec poprvé (a bohužel zatím naposledy) vystoupil na půdě Parlamentu ČR a z iniciativy skupiny byly přijaty dvě zásadní rezoluce vyzývající čínský režim k dodržování lidských práv v Tibetu.

Martin Bursík vyrůstal jako skaut, začal cestovat a postupně se vydával i do vysokých hor. Obě záliby ho zavedly na první velkou cestu – do Tibetu. V roce 1988 bylo Martinovi 28 let a hranice Tibetu překročil ilegálně, v době vyhlášení výjimečného stavu. Setkání s tibetskou kulturou zasáhlo jeho srdce a vzbudilo zájem o osud tibetského lidu.