Bangladéš z pohledu reportérky Reuters

Shipbreakers Of Chittagong

Jana Ašenbrennerová bude ve své přednášce povídat o cestách po Bangladéši, kde ve dvou obdobích cestovala po dobu dvou měsíců s místním kolegou.

Během promítání bude mimo jiné řeč o Chittagongu, místě kde se bourají a recyklují lodě dovezené z celého světa. O Čárech, místě kde se domorodci musejí často stěhovat z důvodu pohyblivých písečných ostrovů v říčním systému delty Gangy. Fotoreportáž ze Sunderbánských lesů bude pak o tygřích vdovách, které zde žijí společně s jedněmi z posledních volně žijících Bengálských tygrů.

 

Jana Ašenbrennerová je česká fotoreportérka žijící a pracující převážně v zahraničí. Na svých cestách především po Africe a Asii často spolupracuje s neziskovými organizacemi a dokumentuje jejich projekty a humanitární činnost. Ve svých reportážích na kterých pracuje nezávisle se pak zaměřuje na sociální tématiku, především pak na problematiku týkající se menšin a žen. V Čechách spolupracuje s časopisem Lidé a Země, kde publikuje své reportáže a dále pak fotí pro agenturu REUTERS. Vice informaci na www.asenbrennerova.com