Bhútán – hory i ryby s Jakubem

Ruda Svaricek - bhutan (3)

DoDobrodružné treky dračí zemí vedou k neznámým horám. Snowman je považován za nejtěžší trek světa…spatříme i Stolovou horu. Himálaj nejvyšších panenských vrcholů má 16 sedmi tisícovek dosud nepoznaných. Rybářská výprava s Jakubem Vágnerem přepisuje jiné rekordy. Plní největší zlatá ryba i nej přání?

Netradiční prožitky i vyhlášená místa v zemi hřmícího draka. Barevné působivé slavnosti i „rituál“ hot stone. Legendární chrámy a dzongy, skvostné pevnosti a mystické kláštery. Místa štěstí pohladí i zajímavým festivalem. Zažijeme buddhismus i další duchovní proudy. Vychutnáme gurmánské hostiny. Fenomén Jarsagomba je prý nejsilnější afrodiziakum… Trek neznámých lokací až k hranici Tibetu. Exotika na východě, kde ženy nosí hučky z jačích chlupů. „Carbon negative“ země s konceptem „Hrubého domácího štěstí“. Atypické poznávání tvoří novou výzvu! Zajímavé trasy užijeme nalehko s perfektním zázemím! V zemi úsměvů máme bohaté zkušenosti.

Koná se:

Kolem Světa | 16. 03. 2024 | Stage Livingstone | 15:55 - 16:45 | detail festivalu

český cestovatel, fotograf, horolezec, vodák, potápěč a dobrodruh. Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou v modulu Tatry). Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik. Publikuje úspěšné knihy, spolupracuje s televizemi, moderuje, pořádá výstavy s rekordní návštěvností, osnuje happeningy. Extrémní dobrodruh, zároveň šarmantní společník a obratný diplomat. Gejzír myšlenek a nápadů s abnormálním nasazením a výdrží...