Biografie cestovatelské legendy

natisk_Stingl.indd

Legendární český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl po desítkách let zarytého mlčení souhlasil se zpracováním a zveřejněním svého neuvěřitelného životního příběhu. Stinglova životní bilance je mimořádná: 150 navštívených zemí, 43 knih ve 240 vydáních, 17.000.000 prodaných výtisků, znalost 17 jazyků a desítky tisíc dokumentů, fotografií a archiválií… a to jsou pouze některé momenty neuvěřitelného životního příběhu cestovatele a náčelníka indiánského kmene Kikapú. Dlouho očekávaná kniha vychází s předmluvou Miroslava Zikmunda, je provázena jedinečnými ilustracemi Elišky Chytkové. Miloslav Stingl spolu s autorem Adamem Chroustem odhalí, jak kniha vznikala, a jaké tajemství skrývalo 280 Stinglových kufrů.

Adam Chroust vystudoval historii na Masarykově Univerzitě, dnes působí jako dokumentátor, producent a projektový manažer. Je milovníkem dějin 19. a 20. století. Fascinují ho setkání s osobnostmi, do jejichž života se významně promítají mezníky české a světové historie. Díky své vášni se spřátelil s cestovatelem a spisovatelem Miloslavem Stinglem a získal svolení podrobně zmapovat jeho pozoruhodný životní příběh.

JUDr. PhDr. Miloslav Stingl (*1930) je český cestovatel, etnograf a spisovatel, který osobně poznal řadu domorodých kultur a zpracoval své zážitky v četných knihách. Je čestným náčelníkem indiánského kmene Kikapú. Miloslav Stingl je na počátku životní osmdesátky, ale paměť má stále jako geniální mladík. Řekněte místo, kde jste byli nebo kam pojedete, a doktor Stingl se změní v nejlepší bedekr, jaký existuje. „Když budete mít čas, zkuste v Indonésii zajet na Pulau Madura, až tam budou býčí závody... Nevynechejte tenhle arménský kostel ...