Brunej & Sabah – Na Borneo nejen za orangutany

Pavel Chlum - borneo (1)

Pavel Chlum a Petr Kvarda vyrazili společně na nádherný ostrov Borneo, kde navštívili úchvatný sultanát Brunej a také malajské státy Sarawak a Sabah. Prvních pár dní strávíme v okolí hlavního města Bruneje – Bandar Seri Begawanu, kde se projdeme džunglí, poplujeme loďkou po řece plné krokodýlů, uvidíme úžasné opice Kahau Nosaté a následně se projdeme po největší plovoucí vesnici na světě. Následně zamíříme přes čtvery hranice do Kota Kinabalu – hlavního města státu Sabah. Tam Zažijeme nezaměnitelné orgie, když na vyhlášeném nočním trhu ochutnáme místní speciality.

Po přesunu přes horské vesnice dorazíme po několika hodinách cesty do záchranné stanice orangutanů a malajských medvědů – Sepilok. Přes Sandakan dorazíme pak na pravou bornejskou džungli na řeku Kinabatangan. Zde uvidíme zoborožce, varany, krokodýly, orangutany, ale také pigmejské slony žijící na březích řeky. V závěrečné části přednášky budeme plout a šnorchlovat po okolí ostrovů Semporny v Celebském moři.

Cestovatel, přednášející, web administrator, fotograf. Narozen 1985. Bydliště: Troskovice. Vystudoval v roce 2004 Obchodní Akademii v Turnově se zaměřením na cestovní ruch. Následovalo studium angličtiny na Jazykové Akademii v Jičíně a později na VOŠ Hořice obor státní správa. Učil se základy němčiny, španělštiny, či ruštiny. Cestuje a fotografuje již od mládí. Během cestování si užívá nejen zážitky, ale i fotografování a následné cestopisné přednášky.

cestovatel, vrchní střihač a letec dronu. Narozen 1984. Bydliště Jičín. Vystudoval v roce 2010 VŠE v Praze a v současnosti pracuje na pozici finančního ředitele Trevos Košťálov. Zajímá ho mimo cestování také hudba, lyžování, kolo, motorka a dobré jídlo. Cestuje od útlého mládí, kdy začal s rodinou po dovolených jako většina. V dospělosti ho s kamarády však chytlo dobrodružnější cestování po celém světě. Společně s Pavlem Chlumem a dalšími kamarády z Tripel.cz procestoval přes 30 zemí na čtyřech kontinentech.