Casablanca LIVE: Autostopem po Evropě a do Arménie

Sebastian Bok - 20220730_185233

Palec vzhůru na krajnici a divoké zážitky z cestování za babku. Speciál cestovatelského podcastu Radia Wave Casablanca se zaměří na autostop v době (po) covidu. Pavel Sladký přivítá nadšeného stopaře a vítěze Mistrovství ČR v autostopu Šebestiána Boka a v průběhu talkshow společně s publikem proberou desítky tisíc nastopovaných kilometrů na trasách po Evropě a přes Turecko na Kavkaz.

 

 

Pavel Sladký je filmový kritik, kulturní publicista, ale také cestovatel. Miluje stejnou měrou sever Laosu i kyrgyzský Ťan-Šan, ostrov Dodi na jezeře Volta i Poloniny na slovensko-polsko-ukrajinském pomezí, marockou Al-Džadídu i hřebeny rumunských Karpat, Dolomity i Broumovsko. Pro Český rozhlas Radio Wave připravuje cestovatelský a outdoorový magazín Casablanca. www.wave.cz/casablanca

Dvacetiletý student, pocházející z malé vesničky v západních Čechách. Od 14 let jezdí autostopem a cestuje low-cost. Miluje dobrodružství a aktivity všeho druhu. Během cest navštívil Balkán, Západní a Jižní Evropu, Turecko, Gruzii, Arménii, Irácký Kurdistán, Uzbekistán, Tádžikistán a Maroko. Cesty podniká především autostopem, kterým zatím najel najel přes 68 tis. km. Krom cestování ho baví fotbal, volejbal, florbal, hra na bicí, tvorba hudby, lezení a popíjení něčeho dobrého s kamarády. V poslední době se řídí motem: Ber život s lehkostí. Jinak ti ztěžkne.