Časosběry 2 – Editing TimeLapse

Startrails_Teide-200x200

**** english version below ****

V druhém díle cyklu o časosběrné fotografii představí Gunther Wegner techniky, kterých je zapotřebí k docílení hladké a krásné fotografie ze série snímků. Bude hovořit o náročných výzvách při úpravě časosběrných fotografií i o tom, jak mohou být snadno vyřešeny pomocí správných nástrojů. Gunther ukáže také jak editovat časosběrnou fotografii přecházející ze dne na noc pomocí LRTimelapse a Lightroom.

In a second lecture Gunther will introduce the techniques that are required to make a beautiful and smooth time lapse clip from a sequence of images. He will talk about the challenges of editing time lapse sequences and how easily the can get solved with the right tools. In his live demonstration Gunther will show how to edit a day-to-night time lapse sequence with LRTimelapse and Lightroom. After the lecture there will be a Q&A with Gunther, where you will have the opportunity to ask questions.

Po přednášce bude následovat beseda. Přednáška bude vedena v anglickém jazyce

Německý fotograf, Gunther Wegner, je jedním z předních expertů na časosběrnou fotografii a její editaci. Jeho Software "LRTimelapse", který vyvinul, je dnes používán většinou profesionálních fotografů zabývajících se časosběrem, neboť tento software jim umožňuje používat své oblíbené fotografické nástroje (Lightroom / Adobe Creative Suite) k výrobě časosběrné fotografie se všemi výhodami a specifiky, které tyto nástroje nabízejí pro úpravu obrázků. LRTimelapse jim umožňuje snadno se vypořádat s časosběrnými specifiky, stejně jako možnost odstranění "blikacího efektu" a dokonce umožňuje takzvaný "svatý grál časosběrné fotografie": hladké přechody ze dne na noc snadno proveditelné jedním kliknutím.