Centrální Pyreneje

Jana Borska - pyreneje (1)

Už jste se někdy vydali jen tak do hor, postavili si stan u potoka a dobrou noc si dávali s kamzíky, kteří se chodí pást jen o kousek vedle? Centrální Pyreneje nás okouzlili svou krásou, surovostí a zároveň vstřícností a milými lidmi. Ačkoliv v hlubokých údolích dávno nastoupilo léto, ve vrcholových partiích masívů Pico de Aneta, Perdiguera, Mt. Perdida teprve začínají roztávat jezera a zbylé hromady sněhu dovolují užívat si zimních radovánek v kraťasech. Když se k tomu přidá ještě jedna malá ztracená ovečka v údolí Ordesa, je o zábavu postaráno.

Pochází z Čáslavi, na přírodovědecké fakultě UK v Praze vystudovala fyzickou geografii, pracuje na Ministerstvu životního prostředí, nějaký čas žila v Itálii a ve Francii. Baví ji poznávání blízkých i vzdálených míst, ráda leze na kopce, fotí, učí se cizí jazyky a spoustu dalšího.

Pochází z Náměště nad Oslavou, vystudoval regionální geografii na MU v Brně. Pracoval jako geodet, nyní je na Technologické agentuře ČR. Rád sportuje, závodně hrál fotbal, cestuje a provozuje vysokohorskou turistiku.