Jak cestovat za kačku

katerina ostra

Matka, čtyřicítka, bez znalosti angličtiny i jiného světového jazyka, bez hromady peněz cestující kdykoli je možnost a kamkoli, protože všude je krásně a čas nám všem ubývá. Cestuje obvykle sama, s příručákem, s minimálním rozpočtem, za to s maximálně nabitým itinerářem.

Neexistují žádné jiné mantinely vydat se klidně na druhý konec světa – třeba bez kondičky a fyzičky s rozbitými koleny vylézt na vrcholek Teide do skoro 4 000 metrů nebo do země, která neexistuje – Západní Sahary – k obratníku Raka (protože proč ne?!), jen ty v našich hlavách. Strachy, které nás od našich plánů odsouvají, se v reálném životě nikdy nenaplní. A o tom se snaží přesvědčit každého, kdo cestování odkládá na NĚKDY, JEDNOU, AŽ, sestry NIKDY.

Matka, čtyřicítka, co neumí anglicky kváknout, krom naší krásné češtiny ovládá jen mrtvou latinu a němčinu, a přitom cestuje "kade tade". Taky za kačku, tedy s minimálními náklady, ale s maximálními vjemy a zážitky! Jo, a s číší vína po okraj plnou a partou svých "FB spolucestujících", kteří jsou pro ni hybným motorem, důvodem každého dalšího kroku, motivací k úsměvu napříč všem cestovatelským i životním jobovkám a rodinou. Autorka knihy ZA KAČKU (Nakladatelství Albatros) a nyní druhé - CESTUJI za KAČKU 2, vydanou ve vlastní režii. Nejčtenější autor cestopisů na webu www.cestujlevne.com. Své cestopisy a postřehy cest publikuje na vlastním webu www.cestujizakacku.cz a své 26 000 skupině přátel na facebooku: https://www.facebook.com/CESTUJIzaKACKU