Chci létat s dronem … ale jak na to?

Jaroslav Resatko - jak letat s dronem

aneb … drony – coptery, jak je provozovat pro zábavu, ale i jak se stát profesionálním pilotem.

Co drony nabízejí po technické stránce?
Rozdělení do kategorií dle velikostí, podle kvality snímacích zařízení – kamer, dle způsobu obsluhy. Vysvětlení základních technických schopností dronů s vysvětlením úskalí, které Vás při provozu mohou potkat. Praktické zkušenosti z natáčení s důrazem na využití technických možností.

Stabilizované hlavy – handheldy – gimbaly – jsou i do ruky, nejenom pro drony.
Stabilní obraz v pohybu na zemi, nejenom ve vzduchu. Nejjednodušší cesta k neroztřesenému obrazu.

Jak a kde mohu s drony létat?
Seznámenís tuzemskou legislativou a pravidly létání pro hobby piloty a pro profesionály. Vysvětlení takových pojmů, jako je například „Letecká práce“. Možnosti legálního provozu copterů v zahraničí. Komunikace s Úřady pro civilní letectví.

Chci se stát profesionálním pilotem drona – UAV (prostředku bez pilota na palubě).
Vysvětlení celého postupu, jak se z naprostého laika stát profesionálem, který má možnost poskytovat služby spojené s provozem dronů. Možnosti teoretického a praktického školení, zpracování provozních příruček.

Jaroslav Řešátko létá s dálkově řízenými modely celý život, koníček se mu stal povoláním. V roce 1997 založil firmu TELINK, která v době založení řešila především vývoj a výrobu RC letadel. Postupně se její doménou staly drony.  Byl jedním z prvních pilotů v ČR, který prošel zkouškami před Úřadem pro civilní letectví. V současné době pracuje především na hledání nových způsobů využití dronů pro profesionální nasazení.