Chile & Argentina

Anezka Strakova - argentina chile (3)

Naše vůbec první přednáška je tady! Jsme pár dvou umělců, kteří cestují kreativně. Seznámili jsme se na instagramu a aniž bychom se kdy osobně potkali, koupili jsme spontánně letenky do Istanbulu a potkali se až na letišti. Oba podnikáme, což nám umožňuje organizovat si čas podle svého a 3 měsíce z každého roku procestovat. Tentokrát to bude Chile & Argentina. Co vše se tam dá stihnout zažít za čtyři týdny? Tady jsou hlavní témata, kterých bychom se dotkli:

- Cestování očima umělců – vlastnoručně vyrobené foťáky, malba na ulicích a Honzova sbírka dronů

- Businessem s krosnou
- Patagonie (Chile) – ostrov tučňáků, Torres del Paine, kempy
- Přejezd autem do Argentiny, polňačkou 150 km
- Argentinská strana Patagonie – Fitz Roy, ledovec Perito Moreno
- Inflace, srovnání Chilská a Argentinská strana
- Přelet do Atacamy (Chilská strana) ¬– výšková nemoc, sopky, hledání meteoritů nabíječkou na hodinky
- Sever Chile – město Iquique s písečnou dunou ve městě, opuštěné ledkové doly, rozmach a zmar průmyslové části Chile
- Přelet do vinařských oblastí n centrální části země, drobní vinaři vs. komerční vína

Živím se jako filmová architektka, malířka a fotografka.Navrhuji a realizuji scény filmu, tedy místa, kde se příběh odehrává. Vypravila jsem například film Vlastníci nebo obytňák snímku Caravan, který půjde do kin příští rok. Na cesty si vyrábím vlastní foťáky z různých předmětů, které mi přijdou pro danou destinaci typické. Cestování je pro mě bezedným zdrojem inspirace, jak pro práci ve filmu, tak pro malbu i pro životní nadhled. Je to můj antistres.  

Živím se jako fotograf, přes léto mě nejčastěji najdete na svatbách a přes zimu v zahraničí. Je to pro mě relax a zároveň sbírám inspiraci pro svoji práci, která je mým koníčkem stejně jako cestování. Video mi také není cizí a nejvíce s ním pracuji při tvorbě různých kampaní a reklam na sociální sítě.