VELIKONOČNÍ OSTROV A POLYNÉSKÉ TANCE RAPA NUI

IMG_6182, uprava

Na přednášce se seznámíte nejen se základy historie ostrova, který je dodnes jednou z největších záhad naší planety, ale též s nejnovějšími výzkumy a teoriemi předních světových archeologů a vědců. V neposlední řadě budete mít možnost se seznámit s unikátní a díky své dlouholeté izolovanosti i původní rapanujskou kulturou, a to i prostřednictvím tance a hudby.

Dr. Jana Bürger, cestovatelka, která se již 15 let věnuje Velikonočnímu ostrovu. Sama ostrov navštívila 12x. Ze společné cesty s Ing. Pavlem Pavlem natočila film pro ČT „Návrat na Rapa Nui“. V roce 2010 založila Rapa Nui project pod záštitou Václava Havla na podporu kultury a vzdělání obyvatel Velikonočního ostrova a rozvoje vzájemných kulturních vztahů mezi Českou republikou a Velikonočním ostrovem. V rámci Rapa Nui projektu se již realizovaly 4 cesty královny a tanečníků ostrova do Evropy, výstava fotografií Stefanie Pauly, autorky knihy o ostrově, přednášky po celé republice i s tanečním vystoupením, TOURFILM 2014–2015. Organizuje v rámci CK cesty do Jižní Ameriky, Polynesie a samozřejmě na Velikonoční ostrov.

Nicole Bürger, majitelka CK Ocean and luxury travel, která na ostrově žila 2 roky,je vášnivou cestovatelkou, organizuje cesty nejen na Velikonoční ostrov.,ale i do Jižní Ameriky a Polynesii.Podílela se na založení Rapa Nui projectu ,který podporuje kulturu Rapa Nui. tancuje a přednáší o kultuře Rapa Nui nejen v ČR, ale převážně v Rakousku a Německu.