Čína – Yunnan a Sečuan

Jirka Hokr - Cina (3)

Naše cesta vedla od hranic s Vientmam provincií Yunnan přes rozlehlé rýžové terasy ke klášteru s kontroverzním dojmem, o kterém se tvrdí, že je bájným Shangri La. Dále jsme přes horské průsmyky pokračovali do Sečuánu, do části, kde se mísí čínská a tibetská kultura a účastnili jsme se působivého sky burialu – nebeského pohřbu. V hlavním městě provincie Chengdu jsme si pár dnů odpočali u místní slečny, která nám odpověděla na všechny všetečné otázky o čínské kultuře a dále jsme přes scénický přírodní park Jiuzhaigou vystoupali zpět na tibetskou náhorní plošinu v provincii Gansu, kde jsme několik dní strávili s nomády, jejichž život má pro nás naprosoto nepředstavitelnou náplň, kdy se veškerý čas musíte trávit prací s jaky, sbíráním a sušením jejich výměšků na podpal nebo výrobou másla a večer se uložit do stanu z jačích chlupů, kde i v létě v noci téměř mrzne.

Jirka je programátor na volné noze a zajímá se o psychologii a esoteriku. Na cestách hledá poznání různorodých kultur a opravdové prožitky.

Petra je právnička se zaměřením na životní prostředí a lidská práva. Ráda fotografuje a ochutnává všemožná exotická jídla.