Čína – země kontrastů

Martin Matousu - Cina - 034 (2)

Vlakem do nejlidnatější země světa. Útok na chuťové buňky prostřednictvím delikátní čínské kuchyně. S batohem po pohořích Hengshan, Taibaishan a východním Himaláji. Desetimilionová města a následky kulturní revoluce. Kam turisté nejezdí, aneb pestrá kombinace velkolepé krajiny a menšinových etnik v provincii Yunnan.

Od útlého věku má rád pohyb v nejrůznějších podobách. Po studiu na univerzitě pracoval 3 roky na inženýrské pozici. Rád jezdí na kole i běžkách, pohybuje se po horách a objevuje neznámá místa. V přírodě se s ním neztratíte, ale v obchoďáku někdy potřebuje poradit :-) Rád cestuje převážně do hornatých oblastí, které prozkoumává s batohem na zádech.

Narodila se v Mariánských Lázních, jejichž okolí oplývá krásnou přírodou, kterou si oblíbila už jako malá. Vystudovala vysokou školu a pracovala 6 let jako sociální pracovnice. Kromě přírody má ráda basketbal, běh na lyžích i bez nich, cestování a četbu. Společně s Martinem navštívili během půlroční cesty Albánii, Litvu, Rusko, Mongolsko, Čínu, Nepál a Velkou Británii.