Continental Divide Trail – 4500 km pěšky horami USA

Petr Kosek - Continental Divide Trail (1)

Brutalita má mnoho podob. Tady jsou všechny jen a jen vaše! V USA je více než desítka dlouhých, několikaměsíčních trailů, Continental Divide Trail je bez debaty nejdelší a nejnáročnější  – vede po nejvyšších hřebenech skalistých hor napříč kontinentem od Mexika po Kanadu. Pouště, sníh, nadmořská výška, požáry, sucho, medvědi… čekali jsme to náročné, ale skutečnost během 5ti měsíců na trailu se ukázala brutálnější – těch necelých 5000km nás s manželkou prověřilo ve všech směrech a pokaždé na maximum.

Naše promítání není  jen o místech, kterými jsme prošli, ani nemá boží videa… je hlavně o tom, co můžete na takto dlouhém treku zažít, o úžasných, inspirativních lidech, které potkáváte, o úplně jiném životě…

 

Cestovatel, lezec a milovník dlouhých treků. Rodák z Orlických hor, vystudoval Technickou univerzitu v Liberci. Podnikl několik delších treků (Huayhuash, Torres del Paine circuit) a lehkých výstupů v Patagonii, Chile, Střední Americe a USA, zakončených několika bigwally v Yosemitech (The Nose a Salathe Wall na El Capitanovi atd.) Po objevení království dlouhých treků prošel v roce 2012 během 4 měsíců 4 200 km dlouhý Pacific Crest Trail napříč nejvyššími pohořími na západě USA. Následovalo opravdové dobrodružství při průchodu 4 500 km dlouhého Continental Divide Trailu po Skalistých horách středem severoamerického kontinentu v roce 2016. Od mexické hranice po Kanadu, s manželkou, místo svatební cesty. Pouště, sníh, divoké řeky, medvědi grizzly…a samota. Posledním „snadnějším“ kouskem byl rychlý přechod 3 500 km dlouhé Appalačské stezky brzy zjara 2018. Díky přípravám na tyto treky objevil království ultralehkého trekového vybavení a věnuje se pohybu přírodou a horami s minimalistickým vybavením. Aby mohl i ostatním přiblížit myšlenky a principy ultralehkého pojetí trekingu a zároveň se podělit o svoje zkušenosti a zážitky, založil a provozuje web www.nalehko.com.