Couchsurfing kolem světa
Jak cestovat s minimálním rozpočtem? Vyzkoušejte couchsurfing – nocování u lidí, které spojuje láska k cestování. Předávání zkušeností, sdílení a snaha o pochopení zcela odlišných světů. Katka s Petrem během 16 měsíců objeli svět. Z Ohňové země se dostali až na Aljašku, prostopovali se Novým Zélandem i australskou pouští, zamilovali si Jihovýchodní Asii a přes Čínu, Mongolsko a Rusko se vrátili zpátky domů. V každé zemi se snažili couchsurfovat aspoň jednou a pokaždé to byl skvělý a zcela unikátní zážitek. K čemu mají v tradiční fidžijské vesnici židli? Která země je nejpohostinnější a kde to naopak vázne? A jaké to je, když k vám domů přijede Japonec?
Kateřina Krejčová
Kateřina Krejčová ráda jezdí stopem, bydlí u místních obyvatel a leze na vysoké kopce. Mezi zdolanými vrcholy má Mont Blanc a šestitisícovky Stok Kangri, Kang Yatze a Huayna Potosí. Přešla Pyreneje po GR11 a jelikož jí to nestačilo, pokračovala po Svatojakubské cestě až na mys Finisterre. Trekovala v Himálajích a v zapadlé vesničce v Ladáku učila děti matematiku. Nejradši má ty kouty světa, kde celé dny nepotká žádného turistu a může si chodit krajinou, kudy se jí zachce. Její nejdelší cestou byla šestnáctiměsíční Cesta kolem světa, o které přednáší a vydala knihu Pozpátku Kolem zeměkoule. Více na www.zcestykolemsveta.cz.
Petr Ptáčník
Vystudoval mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické a třináct let pracoval v bance jako analytik a manažer. Mluví anglicky, německy, francouzsky, rusky a španělsky. Má dvě děti Lukáše (14 let) a Jáchyma (11 let). Jeho nejdelší cestou byla Cesta kolem světa, během které za 484 dní s přítelkyní Katkou Krejčovou projel Jižní Amerikou od Ohňové země až po rovník, Severní Amerikou z Kalifornie až po Aljašku, navštívil tropické ostrovy v Tichém oceánu, prostopoval se Novým Zélandem i Austrálií, objevil krásy Jihovýchodní Asie a přes Čínu, Mongolsko a Rusko se vrátil zase zpátky domů. Na svém kontě také má dva šestitisícové vrcholy a právě vydanou knihu Pozpátku kolem zeměkoule.