Dechberoucí Bolívie

Viktoria Celovska - bolivie (1)

Vítejte v nejindiánštější zemi Jižní Ameriky!

Bolívie je jednou z nejchudších a nejméně rozvinutých zemí Jižní Ameriky, ale přírodního bohatství má na rozdávání. Území zasahuje do několika klimatických pásem od zasněžených hor a solných pouští s lagunami a gejzíry po savany a tropickou džungli. Proč dechberoucí? Dech vám totiž vyrazí nejen přírodní krásy, ale především nadmořská výška, díky níž se vaším povinným suvenýrem stanou tradiční listy koky. Bolívie je jedinečná země plná kontrastů, překvapení a zvláštností, která se vám jistě vryje hluboko do paměti. Povíme vám o tom, jak jsme projeli na kole Cestu smrti z nadmořské výšky 4 700 m n. m. do výšky 1 200 m n. m. v amazonském deštném pralese, jaké to je být obklopen 10 000 km2 bílé solné nicoty, a dokonce společně navštívíme místní čarodějnický trh.

Z jednej polovice študentka, z druhej marketingová koordinátorka, ale dušou 100 % cestovateľka. Viki miluje prírodu, hory, západy slnka a je za každé dobrodružstvo. Z doterajších ciest sa jej najviac do srdca vryla práve Latinská Amerika, kde strávila pol roka a určite sa tam bude chcieť vracať znova a znova. Medzi jej vysnívané destinácie patria Južné Sendvičové ostrovy, ostrov Sokotra či Nepál.

Povolaním dátový analytik s podnikavým duchom, ktorý však najviac radosti a životnej múdrosti nachádza práve v cestovaní. Fascinujú ho technické stavby a málo objavené destinácie. Okrem cestovania si Tomáš okúsil život v Rusku či USA, ale najviac obohacujúci bol preňho polrok v  Argentíne. Medzi jeho vysnívané destinácie patria všetky -stan krajiny alebo aj ostrov Tahiti.