Dobré úmysly (film)

brontosouř

Dokumentární film Davida Čálka a Brontosaurů v Himalájích o dobrovolnictví v Malém Tibetu.

Co vede lidi k tomu, aby pomáhali ostatním lidem? Pomáhá dobrovolník více pro svůj vlastní pocit nebo mu více záleží na osobě, které pomáhá?
Vypravte se skupinou dobrovolníků do Malého Tibetu, kteří jedou v průběhu léta vyučovat tamní děti. Prožijte jejich očekávání před cestou, zážitky z výuky tamních dětí a pobytu v tibetské komunitě únavu a radost z výsledků jejich práce. Společně s nimi se zamyslete, co je to mezilidská pomoc a komu a jak jsou v průběhu pobytu prospěšní. Nakonec svým názorem na vzájemnou pomoc přispěje sám 14. Dalajláma.

Brontosauři v Himálajích jsou pobočným spolkem Hnutí Brontosaurus a šíří misi Hnutí Brontosaurus v Malém Tibetu. Spolek chce umožnit dětem z Malého Tibetu získat kvalitní vzdělání, vazbu k tradičním kulturním hodnotám a ekologii. Přejí si, aby jejich pomoc přispěla k odkazu přátelství 14. Dalajlámy a Václava Havla. Podporují komplexní rozvojový plán školy Spring Dales Public School (Vesnice Mulbekh, Malý Tibet - Ladakh, sev. Indie) následujícími způsoby:

  • Poskytují finanční prostředky
  • Zajišťují odbornou asistenci při plánování a realizaci rozvoje školy
  • Zajišťují pomoc od dobrovolníků