Chiribiquite – Dobrodružství v Kolumbii

Chiribiquete

Dvou týdenní unikátní expedice na gumové barace přivezené z Prahy do oblasti stolových hor Chiribiquite, ukrytých hluboko v kolumbijské amazonské džungli. Oblast není přístupná veřejnosti a je dostupná pouze privátním letadlem a poté po řekách s četnými peřejemi a vodopády. V oblasti neexistuje žádná infrastruktura či stezky, ani zde nežijí žádní domorodci, donedávna zde pouze působili narkobaroni i levicové bojůvky. V centru se nacházejí nádherné stolové hory, jejichž dosáhnutí a vylezení na jednu z nich se stalo naším cílem. Po cestě nás provázely různé milé i nemilé příhody. Převrhnutí lodě, setkání s anakondou a krokodýly, zabloudění v džungli, dojití benzínu, rozbití satelitního telefonu, to vše se nám podařilo prožít.

Kromě do Chiribiquete zavítáme i do jiných zajímavých míst Kolumbie. Na světoznámý karneval v Baranquille, kouzelné pláže El Cabo, do nejkrásnějšího města Cartagena a do ztraceného města Ciudad Perdida.

Alešovi se stalo cestování celoživotním koníčkem a s baťohem procestoval půlku světa.  Žádné dobrodružství mu není cizí, ať už ve vzdálených koutech planety či v ruchu civilizace.  Obzvlášť ho přitahují hory, pouště a džungle. Jeho nejoblíbenější destinací jsou země Latinské Ameriky. V posledních letech se zakoukal do putování na motorkách po všech cestách a necestách.

Outdoorový sporťák, který se nejlépe cítí v horách. Neustále zkouší další a další aktivity, ať už se jedná o lezení, cyklosjezdy, paragliding, skialpinismus či kiting. K cestování se dostal teprve nedávno. Ideální společník do odlehlých destinací, kde se vždy úplně těší na nebezpečí a fyzickou námahu, kterou bude muset podstoupit.