HORY PERU

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rok 2013 měl být rok spojený s expedicí na K2. Bohužel rekonvalescence Radka Jaroše po omrzlinách na Annapurně se protáhla. Co tedy s načatým létem? Pravý čas po letech vynechat „pravou“ expedici na „osmitisícovku“ a vyrazit někam do lezecky méně profláknutých krajin. Rozhodnuto – Jižní Amerika!

„Výlet“ by se dal charakterizovat výstižně – když se něco s…, tak pořádně! V plánu bylo vylézt nějaké „šestky“, ale jak to celé dopadlo, se přijďte přesvědčit sami. Byla dobrá parta, takže o zajímavé příběhy nouze nebyla.

Ing. Jan Trávníček (1976) vystudoval pedagogickou fakultu na ZČU – obor Ekonomická a regionální geografie a Fakultu aplikovaných věd – obor geomatika. Geodézii a pedagogické praxi se věnoval až do roku 2018, kdy se jeho horské aktivity začínají „zprofesionalizovat“ Tento plzeňský cestovatel a organizátor různých sportovních i kulturních akcí je bývalý manažér legendární rockové hudební skupiny Znouzectnost a v současnosti i jednatelem v outdoorové společnosti Summit Drive, zabývající se správou lezecké stěny, teambuildingy a organizováním lezeckých kurzů. Odbornou přednáškovou činnost dělí mezi projekce pro veřejnost, školy a firmy.